Шаповал Олександр Сергійович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Олександр Сергійович Шаповал

народився — 25.07.1992
місце народження — с. Єлизаветградка Олександрівського району Кіровоградської області
дата смерті — 05.08.2015
місце смерті — с. Карлівка Мар’їнського району Донецької області
місце поховання — кладовище в с. Єлизаветградка Олександрівського району Кіровоградської області

Олександр Сергійович Шаповал (25 липня 1992, смт Єлизаветградка, Олександрівський район, Кіровоградська область, Україна − 5 серпня 2015 с. Карлівка Мар’їнського району Донецької області) − український солдат, загиблий в АТО. Капітан ЗСУ (посмертно). Командир взводу ведення розвідки технічними засобами 74-го окремого розвідувального батальйону ЗСУ (Черкаське, Дніпропетровська область).

Життя і діяльність

Шаповал Олександр Сергійович народився 25 липня 1992 року в смт Єлизаветградка Олександрівського району Кіровоградської області. Після зразкового навчання у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна і успішного його закінчення Олександр Шаповал у липні 2010 року вступив до Львівської академії сухопутних військ на факультет аеромобільних військ та розвідки.

Під час навчання в Академії він склав додатковий іспит-тестування курсантів та отримав міжнародний сертифікат про високий рівень знань англійської мови. По закінченню ВВНЗ молодий лейтенант Олександр Шаповал був направлений для проходження служби до військової частини у с. Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області. У серпні 2014 року його було направлено в район проведення антитерористичної операції. Олександр був в когорті тих, хто тримав оборону Донецького аеропорту, хто гідно витримував натиск сепаратистів і російських найманців на інших напрямках.

За час проведення АТО Олександр та його група, яка брала участь в обороні Донецького аеропорту, була представлена до нагородження. Урочисте нагородження було заплановане на 24 серпня. Однак не судилося...

5 серпня 2015 року старший лейтенант Олександр Шаповал з позивним «Фортуна» загинув під час виконання бойового завдання, підірвавшись на фугасі. Сталося це поблизу с. Карлівка Мар’їнського району Донецької області.

Відповідно до Указу Президента України № 553/2015 від 22 вересня 2015 року «За мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» старшого лейтенанта Шаповала Олександра Сергійовича було нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Незламний та непереборний, він був гідним сином свого народу, любив Україну, свою професію, якою оволодів сумлінно.

Вічна слава і пам’ять героям!

Пам`ять

ShapovalOS2.jpg
Меморіальна дошка пам`яті Олександра Шаповала


24 листопада у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки пам`яті Олександра Шаповала, колишнього випускника ліцею, який загинув 5 серпня 2015 року, виконуючи бойове завдання в районі проведення АТО на сході країни.

Бібліографія

Шевченко Г. Олександрівщина прощалася з героєм / Г. Шевченко // Вперед. − 2015. − 12 серпня. − С. 1: фото

Ткаченко Ольга. Герою посмертно присвоєно звання / Ольга Ткаченко // Вперед. − 2016. − 3 лютого. − С. 1

Барабаш Світлана. Військокий прапор в районному музеї / Світлана Барабаш // Вперед. − 2017. − 28 січня. − С. 2

Шевченко Галина. Він залишається вічно молодим... / Галина Шевченко // Вперед. − 2017. − 22 липня. − С. 1, 2: фото

Web-ресурси

Книга пам`яті полеглих за Україну

Вікіпедія. Шаповал Олександр Сергійович

Військова академія (м. Одеса). Шаповал Олександр Сергійович