Цуркан Дмитро Володимирович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дмитро Володимирович Цуркан

народився — 14.09.1979
місце народження — м. Волгоград, Російська Федерація
дата смерті — 29.08.2014
місце смерті — м. Іловайськ, Донецька обл.
місце поховання — м. Знам' янка, Кіровоградська область

Дмитро Володимирович Цуркан (14 вересня 1979, м. Знам'янка, Кіровоградська область – 29 серпня 2014, с. Горбатенко, Старобешівський район, Донецька область) – майор, Міністерство внутрішніх справ України, старший інспектор батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Миротворець” ГУМВС України в Київській області.

Життя і діяльність

Цуркан Дмитро Володимирович народився 14 вересня 1979 року в місті Волгоград, в Росії. Батько мав медичну освіту, працював фельдшером, а мати – інженером. У 1980 році родина переїхала в Україну, до міста Знам’янки.

У 1996 році Дмитро закінчив Знам’янську середню школу №3. Шкільні товариші згадують Дмитра як хлопця спокійного, мовчазного, наполегливого. Кожну справу юнак намагався довести до кінця, бути відповідальним, товариським, приходити на допомогу людям.

Згодом у родині відбулися значні зміни: батько Дмитра, Володимир Цуркан, закінчив заклад МВС, дослужився до капітана міліції, але загинув при виконанні службових обов’язків. Вражений цим, Дмитро змінив життєві плани і вступив до Національної Академії Міністерства внутрішніх справ України на факультет слідчих і криміналістів. Навчався в Академії з 1997 по 2001 роки. Однокурсник згадував: «Дімка з перших днів навчання проявив себе як справедлива, відповідальна, дружелюбна людина». Для однокурсників Дмитро був справжнім товаришем, який завжди приходив на допомогу, міг дати мудру пораду. Він одним з небагатьох сержантів Академії отримав відзнаку «Почесний знак Академії». Дмитро був творчим і активним, грав на гітарі, багато уваги приділяв різним видам спорту: футболу, боксу, рукопашному бою, східним єдиноборствам. Завжди перебував у відмінній спортивній формі. За високі показники у стройовій підготовці Дмитро тричі відряджався на урочистий парад з нагоди Дня незалежності на Хрещатику у Києві. У 1998 році Д. Цуркан був нагороджений Грамотою Міністерства оборони України за участь у цих парадах.

Під час роботи у лінійному відділі міліції по Знам’янській дирекції залізничних перевезень Дмитро здобув авторитет своїх наставників і товаришів. З 2001 по 2014 рік Д. Цуркан працював слідчим в УМВС України в Одеській області. Дмитро готувався до служби у миротворчому контингенті ООН у Косовому. Заради цього він три роки вивчав англійську мову у Школі вивчення англійської мови SPEAK UP. Наказом Головного управління МВС України в Кіровоградській області від 30 травня 2014 року Дмитро Цуркан був призначений на посаду старшого інспектора батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець» Головного управління МВС України у Київській області.

У червні 2014 року Д. Цуркан у складі добровольців відправився у зону АТО на Схід України. Старший інспектор Головного управління МВС України майор Дмитро Цуркан загинув 29-го серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла так званим “зеленим коридором”. 14-го вересня 2014 року тіло було знайдено пошуковою групою Місії "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан") поруч із селом Горбатенко й привезене у Запоріжжя. Упізнаний товаришами та родичами. Поховання воїна відбулося 24 вересня у Знам’янці.

Нагороди

Указом Президента України № 109/2015 від 26 лютого 2015 року, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Бібліографія

Указ Президента України від 26 лютого 2015 року № 109/2015 “Про відзначення державними нагородами України”

Філіпенко С. Рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Знам’ янки” Голому Віктору Анатолійовичу, Цуркану Дмитру Володимировичу, Носковій Катерині Володимировні, Капелюсі Сергію Вікторовичу – героям –землякам, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність і державний суверінітет України / С. Філіпенко // Знам’янські вісті. – 2016. – 15 квітня. – С.2

Цуркан Дмитро Володимирович: Слово прощання. // Знам’янські вісті. – 2014. – 27 вересня. – С.4

Web-ресурси

Цуракан Дмитро Володимирович

Книга пам’яті. Цуркан Дмитро Володимирович

Цуркан Дмитро Володимирович

Цуркан Дмитро Володимирович

Герої війни. Цуркан Дмитро

Дмитро Цуркан

Героям зі Знам’янки присвятили виставку

Бій за життя, або куди веде “зелений коридор”

Дмитро Цуркан

Небесна гвардія. Цуркан Дмитро Володимирович

Знай, країна, своїх героїв

У Знам’янці відкрили експозицію пам’яті земляків, які загинули під час військових дій в АТО

Список загиблих у Іловайському котлі

Вічна пам’ять героям