Побережець Роман Борисович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Роман Борисович Побережець

народився — 23.01.1992
місце народження — с. Шамраєве, Ульяновський район, Кіровоградська область
дата смерті — 21.01.2015
місце смерті — м. Костянтинівка, Донецька область
місце поховання — с. Шамраєве, Ульяновський район, Кіровоградська область

Роман Борисович Побережець (23 січня 1992; с. Шамраєве Ульяновського району Кіровоградської області - 21 січня 2015; Костянтинівка Донецької області) - старший солдат Збройних сил України, 57-ма мотопіхотна бригада. Герой АТО.

Життя і діяльність

Побережець Роман Борисович народився 21 січня 1992 року в с. Шамраєве Ульяновського району Кіровоградської області в робітничій родині Юлії Василівни та Бориса Михайловича. Щасливе дитинство в дружній сім’ї затьмарила втрата батька. В 2009 році Роман закінчив школу і продовжив навчання у профтехучилищі: став поваром. 21 квітня 2011 року був призваний на службу у Збройні Сили України. Служив у військовій частині спеціального призначення „Тигр”, яка дислокувалася в Сімферополі. Через рік повернувся в рідне село, одружився. В 2013 році народилася донька. 28 серпня 2014 року – мобілізація на Схід. В листопаді був поранений в зоні АТО, проходив курс лікування в Харківському госпіталі, а підлікувавшись отримав відпустку на два тижні і приїздив додому. У цей час від тяжкої хвороби померла його мати. 16 грудня разом з бойовими побратимами Роман побував у школі на зустрічі зі старшокласниками. Повернувшись у зону АТО служив в місті Костянтинівка. 21 січня 2015 року, за два дні до свого 23-річчя під час чергування на посту бойового охоронця загинув як герой. Отримавши важке поранення Роман з останніх сил підняв тривогу, викликав оперативну групу і тримав оборону до її прибуття. Бійцеві була надана перша допомога, його було доправлено до міської лікарню, та, на жаль, рани були смертельні. Поховали Романа Побережця на його батьківщині.

PoberezhetsRB2.jpg

Пам’ять

Побережцю Р.Б.встановлено меморіальну дошку. В школі, де вчився Роман, відкрито куточок пам’яті „Герої АТО Кіровоградщини”. У шкільному музеї зберігаються особисті речі бійця, які передала родина загиблого.

Бібліографія

Побережець Роман Борисович (23.01.1992-21.01-2015) // Слово і час. - 2016. - 23 січня. - С. 6: фото

Рибчак Олена. У річницю загибелі земляка / Олена Рибчак // Слово і час. - 2016. - 23 січня. - С. 6: фото

Вшанувати пам’ять загиблого в зоні АТО земляка зібралися педагогічний та учнівський колектив Шамраївської ЗОШ, керівництво району, представники райвійськомату, родина загиблого героя.

Web-бібліографія

Книга пам’яті загиблих

Благовіщенський районний історичний музей