Пашко Олександр Іванович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Олександр Іванович Пашко

народився — 15.06.1982
місце народження — смт Смоліне, Маловисківський район, Кіровоградська область
дата смерті — 09.09 2015
місце смерті — с. Кримське, Новоайдарівський район, Луганська область
місце поховання — смт Смоліне, Маловисківський район, Кіровоградська область

Пам`ятаємо тих, хто воював та загинув за єдину Україну
(Книга пам`яті полеглих за Україну)

Олександр Іванович Пашко (15 червня 1982, смт. Смоліне, Маловисківський район, Кіровоградська область − 9 серпня 2015, с. Кримське, Новоайдарівський район, Луганська область.) − старшина 9-ї роти 24-ї окремої механізованої бригади. Загинув під час війни на сході України.

Життя і діяльність

Пашко Олександр Іванович народився 15 червня 1982 року в смт Смоліне Маловисківського району Кіровоградської області. Після закінчення школи у 1999 році вступив на навчання до Маловисківського професійно-технічного училища №16, по закінченню якого був призваний до лав Української армії. Після демобілізації у 2002 році прийшов на Смолінську шахту, працював прохідником та кріпильником підземних дільниць. За багатолітню плідну працю на шахті неодноразово нагороджувався грамотами та подяками. Олександр Пашко також був прекрасним спортсменом, зіркою смолінського футболу – капітаном команди «Шахтар». Відзначався як кращий спортсмен року Східного гірничо-збагачувального комбінату.

PashkoOI2.jpg

Олександр Пашко воював на Сході України у складі 24-ї окремої механізованої бригади з березня 2015 року. Загинув на Луганщині в серпні того ж року від смертельного кульового поранення в результаті обстрілу противником блокпоста ЗСУ поблизу села Кримське. Залишились батьки, дружина і двоє неповнолітніх синів.

Нагороди

Указом Президента України №9/2016 від 16 січня 2016 року за особливу мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України; вірність військовій присязі старшину Олександра Пашка нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).

Увічнення пам`яті

18 вересня 2015 року на фасаді навчально-виховного об’єднання у селищі Смоліне Маловисківського району, що на Кіровоградщині було відкрито пам’ятну дошку на честь загиблого в зоні АТО колишнього учня Пашка Олександра.

PashkoOI3.jpg

Бібліографія

Героя зі Смоліно нагородили. Посмертно... // Маловисківські вісті. - 2016. - 3 лютого. - С. 1: фото

Указом Президента України від 16 січня 2016 року за особливу мужність і високий професіоналізм,виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України; вірність військовій присязі старшину Олександра Пашка, який проживав у селищі Смоліне, нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).

Ордени "За мужність" посмертно // Нова газета. - 2016. - 21 січня. - С.1

Президент України підписав Указ про відзначення державними нагородами України військових, які загинули у 2014-2015 роках, захищаючи Україну. Серед 118 воїнів - троє наших земляків.

Полулях С. "Олександрія" - у Прем’єр-лізі / С. Полулях // Наше місто. - 2016. - 19 травня. - С. 2. - Зміст: "Зірка" - чемпіон Першої ліги! ; Шахтар, спортсмен, боєць.

Полулях, Сергій. В зоні АТО загинув ще один шахтар... / Сергій Полулях // Народне слово. - 2015. - 20 серпня. - С. 2: фото

Шахтар, з родини шахтаря, прекрасна людина, спортсмен, капітан смолінської футбольної команди "Шахтар", Олександр Пашко загинув за Україну. Без батька залишились двоє синів.

Тільнов В. У Смоліному встановлено пам’ятні дошки / В. Тільнов // Маловисківські вісті. - 2015. - 23 вересня. - С. 1

Про відкриття двох пам’ятних дошок з іменами загиблих під час війни на Сході Украни шахтарів.

Тільнов Володимир. Пішов у вічність сьомий воїн... / Володимир Тільнов // Маловисківські вісті. - 2015. - 15 серпня. - С. 1: фото

Турнір пам'яті Олександра Пашка // Маловисківські вісті. - 2017. - 28 червня. - С. 4

Web-ресурси

Указ Президента України №9/2016 Про відзначення державними нагородами України

Пашко Олександр Іванович. Книга пам’яті полеглих за Україну

Пашко Олександр Іванович

Пашко Олександр Іванович. Небесна гвардія

Герої не вмирають: ПТУ № 16

На Кіровоградщині поховали бійця 24-ї механізованої бригади Олександра Пашка

У Смоліному встановили пам’ятні дошки загиблим землякам