Островський Аббо

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Аббо Островський

народився — 20.02.1894
місце народження — м.Єлисаветград (нині Кіровоград) Херсонська губернія
дата смерті — 1975

Островський Аббо (23.10.1889 м.Єлисаветград Херсонської губернії – 1975). Американський живописець і графік, педагог, громадський діяч, організатор музейної справи.


Біографія

Аббо Островський народився у місті Єлисаветграді (нині Кіровоград). Навчався у Єлисаветградському земському вищому реальному училищі, відвідував Вечірні рисувальні класи, засновані художником Петром Крестоносцевим. У 1907 році закінчив одеську школу образотворчих мистецтв.

У 1908 році Островський емігрував до Сполучених Штатів Америки. Зі своєю сестрою Елою оселився у Нью-Йорку. Відразу активно включився до мистецького життя міста. Навчався в Національній академії малюнка, в Міському коледжі. Захоплювався живописом, зробив багато малюнків олівцем, гравіював. Його основний жанр – американський міський пейзаж і вуличні сценки: “Американська сценка” (1931), ‘Котлован Рокфеллерівського центру” (1933), “Кротон-он-Гадсон” (1924) тощо. Персональні виставки Островського відбулися у 1931 році (Американський національний музей у Нью-Йорку і Музей мистецтв у Балтіморі) і у 1936 році (галерея Ф. Коппеля, Нью-Йорк). Він брав участь у багатьох групових виставках, був членом багатьох американських об'єднань. Його твори прикрашали сторінки нью-йоркських журналів. Багато років працював у малювальних класах в університетській колонії.

Аббо Островський був засновником та директором художньої школи Нью-Йорка у 1914 році та Театру одного актора в жіночому клубі Бостона у 1916 році. Працював у національному музеї США у Вашингтоні у 1931 році, Музеї мистецтв у Балтіморі, художній галереї Кеппел у Нью-Йорку у 1937 році. Роботи Островського зберігаються у Бібліотеці Конгресу США, американській Федерації праці у Вашингтоні, музеях штатів Пенсильванія і Массачусетс, містах Балтимор, Чикаго, Лос-Анджелес, Філадельфія, музеях Ієрусалима, Парижа, Лондона, Осло.

Точна дата смерті та місце поховання Аббо Островського невідомі.


Бібліографія

Северюхин , Д., Лейкинд О.Л., Островский, Аббо- 23.10.1889 (Елисаветград)- между 1953 и 1963 (Нью-Йорк?) [Текст]: Живописец, график / Д., Северюхин; Лейкинд О.Л. // Художники русской эмиграции. - Петербург, 1991. - С. 348


Web-ресурси

ОСТРОВСЬКИЙ Аббо - живописець, графік. http://library.kr.ua/archives/kalend1999/ostr.html

ОСТРОВСКИЙ Аббо - Российская Еврейская Энциклопедия http://www.rujen.ru/index.php/

Островський - Український Новокозачин - uCoz http://novokozachin.at.ua/publ/ostrovskij/1-1-0-53