Музика Артур Сергійович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Артур Сергіойвич Музика

народився — 13.05.1978
місце народження — м. Ульяновка (з 2016 року – Благовіщенське) Кіровоградської області
дата смерті — 09.02.2015
місце смерті — с. Логвинове Артемівського (нині – Бахмутського) району Донецької області
місце поховання — 5 березня 2015 року похований на кладовищі міста Ульяновка
Пам`ятаємо тих, хто воював та загинув за єдину Україну (Книга пам`яті полеглих за Україну)

Артур Сергіойвич Музика (13 травня 1978 – м. Ульяновка (з 2016 року - Благовіщенське) Кіровоградська область – 9 лютого 2015, с. Логвинове, Артемівський (нині – Бахмутський) район, Донецька область) – полковник (посмертно) Збройних сил України, Головне управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України.

Життя і діяльність

Музика Артур Сергійович народився 13 травня 1978 року у місті Ульяновка (з 2016 року – Благовіщенське) Кіровоградської області. Середню освіту здобув в школі №121 міста Тбілісі (Грузія), де він навчався з вересня 1984 року до червня 1995 року.

Артур Музика по закінченню школи вирішив стати військовим. З грудня 1997 року проходив строкову військову службу у лавах Збройних Сил України. Під час служби у липні 1998 року вступив на навчання до Полтавського військового інституту зв‘язку, який закінчив у 2002 році. Його військова кар'єра була успішною і яскравою. У званні лейтенанта розпочав службу в гарнізонах Одеської, Дніпропетровської, Харківської областей.

З червня 2002 року по січень 2003 року проходив військову службу на посаді командира радіовзводу роти зв‘язку вузла зв‘язку, з січня 2003 року по червень 2007 року – начальника радіовідділення вузла зв‘язку 384-го управління експлуатації спеціального об‘єкту Південного оперативного командування Збройних Сил України.

З червня 2007 року по червень 2009 року – начальник зв‘язку 61-го арсеналу Південного оперативного командування Збройних Сил України (військова частина А0829, місто Лозова Харківської області).

З червня 2009 року по липень 2010 року – заступник начальника центру з озброєння центру мобільних вузлів зв‘язку 121-го окремого гвардійського лінійно-вузлового Фокшано-Мукденського орденів Олександра Невського і Червоної Зірки полку зв‘язку 6-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А1214, селище міського типу Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області).

З липня 2010 року по січень 2011 року – офіцер служби безпеки зв‘язку Управління захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах Збройних Силах України. З січня по травень 2011 року – офіцер групи впровадження систем захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах Управління супроводження єдиної автоматизованої системи управління та впровадження засобів зв‘язку і автоматизації Збройних Сил України.

З травня 2011 року – офіцер відділу організації радіо і супутникового зв‘язку Управління організації зв‘язку та інформаційних систем Головного управління зв‘язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України (військова частина А0106, місто Київ).

Артур Музика був одружений, мав родину: дружину Тетяну та сина Марка. Разом з Артуром Сергійовичем родина поїздила по всій України. Останні роки сім’я жила в Києві.

З початком антитерористичної операції на сході України у 2014 році Артур Музика вперше виїхав до Слов’янська виконувати свій військовий обов’язок. Це для нього була друга війна. Першою була війна, що відбувалася в Грузії, де проходили його шкільні роки. Із спогадів дружини Тетяни: "Чоловік розповідав, як тоді було важко. Аби вижити, доводилось їсти хліб в перемішку із черв’яками, та щодня, по дорозі до школи, спостерігати дула автоматів".

9 лютого 2015 року Артур вибув у відрядження для виконання бойового завдання до міста Дебальцеве, де автомобіль українських військових потрапив під ворожий обстріл поблизу села Логвинове Артемівського (нині – Бахмутського) району Донецької області. Унаслідок обстрілу підполковник Музика загинув разом з іншими військовими, які знаходились в автомобілі. Деякий час Артур Музика вважався зниклим безвісти. І тільки за допомогою волонтерів майже через місяць знайшли тіло.

„Нам з сином дуже важко пережити цю втрату, але він навіки залишиться в наших серцях як найкращий чоловік і батько”, – говорить дружина. Крім дружини і сина Марка (2005 р.н.), без Артура залишилися батьки, сестри, друзі. Похований Артур Музика на його малій батьківщині – Кіровоградщині, 5 березня 2015 року, на кладовищі міста Ульяновка (з 2016 року – Благовіщенське).

Нагороди

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Наказом президента України від 19 травня 2015 року присвоєно чергове військове звання полковник (посмертно).

Бібліографія

Аракелян, Аїда. Музика Артур Сергійович (13.05.1978 – 9.02.2015) [Текст] / Аїда Аракелян // Слово і час. – 2016. – 6 лютого. – С. 6 : фото

Босько В.М. Історичний календар Кіровоградщини на 2018 рік. Люди. Події. Факти. – Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2017. – С.115

Вічна слава герою. Музика Артур Сергійович [Текст] // Слово і час. – 2015. – 7 березня. – С. 2 : фото

Книга пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України / М-во оборони України, Нац. військово-історичний музей України. – К. : ЛАТ&К Кн. 2 : Запорізька область, Івано-Франківська область, Київська область, місто Київ, Кіровоградська область, Автономна Республіка Крим, Луганська область, Львіська область / упор., ред. Ярослав Тинченко. – 2017. – 448 с. : фото. – Алф. покажч. с. 434-447.

Web-ресурси

Благовіщенська РДА. Інформація про жителів району, які загинули у боротьбі за незалежність, державний суверенітет та територіальну цілісність України.

Благовіщенський районний історичний музей – Герої не вмирають

Герої АТО – Кіровоградська ОБЮ імені Євгена Маланюка

Книга пам`яті України Кіровоградська область

Музика Артур Сергійович – Вікіпедія

Музика Артур Сергійович Полковник – Книга пам′яті загиблих

Музика Артур Сергійович ЗСУ – НЕБЕСНА ГВАРДІЯ

teper-mayu-zhiti-dlya-ditini.htm Саюк Іван: „Він навіки залишиться в наших серцях, а я тепер маю жити для дитини...”