Майстерюк Роман Андрійович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Роман Андрійович Майстерюк

народився — 23.11.1971
місце народження — с. Миколаївка, Кіровоградський район, Кіровоградська область
дата смерті — 21.07.2014
місце смерті — смт Неліпівка, Дзержинська міська рада, Донецька область.
місце поховання — м. Кіровоград, Ровенське кладовище, Алея Слави.

Роман Андрійович Майстерюк ( 23 листопада 1971 - 21 липня 2014) - підполковник (посмертно) Збройних сил України, командир роти, 34-й батальйон територіальної оборони «Кіровоград-2», лицар ордена Богдана Хмельницького.

Життя і діяльність

Народився він 23 листопада 1971 року у селі Миколаївка Кіровоградського району Кіровоградської області. Строкову службу проходив у Чехословаччині. Твердо вирішив стати офіцером. Час тоді був переломним - крах Радянського Союзу, скорочення багатьох військових училищ. Тож спочатку хлопцеві довелося навчатися в Прибалтиці, згодом - у Ленінграді, а випускатися в Дніпропетровську.

А далі була офіцерська служба в різних гарнізонах України. Після закінчення навчання у Військовому гуманітарному інституті Національної академії оборони України офіцер прибув до Кіровограда на посаду заступника командира 50-го окремого навчального загону спеціального призначення з виховної роботи, згодом перейшов до 3-го окремого полку спеціального призначення.

У Романа Андрійовича було незвичне захоплення - пропагувати військову службу. Він кілька років поспіль був незмінним ведучим телепрограми «Армія» на місцевому телебаченні. Через нестандартний підхід та креативну подачу матеріалу його телепроект був доволі популярним. Із початком проголошеної у країні першої хвилі часткової мобілізації Роман Майстерюк, як і сотні інших патріотів України, вирушив до військового комісаріату (на той час він уже декілька років як звільнився з армії за вислугою років). Знаючи про його відмінну підготовку, офіцерові запропонували очолити стрілецьку роту одного з кіровоградських батальйонів територіальної оборони. Він без вагань пристав на пропозицію…

Того ранку рота Романа Майстерюка дістала наказ зайняти блокпост поблизу міста Дзержинська. За даними нашої розвідки, об’єкт залишили терористи. Бойові товариші згадують, що при під’їзді до блокпоста ротний був дуже стурбованим. У минулому офіцер спецпризначення, він відчував засідку шкірою, однак… Пропустивши першу БМП, в якій їхав заступник командира батальйону із роботи з особовим складом, терористи відкрили шалений вогонь по другій, де знаходився командир роти. Вогонь не вщухав ані на мить. Ротний віддав наказ зайняти кругову оборону, а сам, щоби врятувати відрізаних від основних сил товаришів, вирвався вперед. Підбита бойова машина палала на дорозі, а екіпаж продовжував оборонятися. Майор миттєво скерував дії механіка-водія, і «броня» відрізала своїм корпусом екіпаж від терористів, що наступали. Однак підступна кулеметна черга вдарила в плиту бронежилета та розвернула його, а інша прошила бік майора. Це були останні хвилини життя офіцера, українського героя. Він загинув, але встиг врятувати бойових товаришів. У тому бою злість за смерть ротного додала бійцям мужності, тож терористи з великими втратами змушені були відійти. За кілька хвилин синьо-жовтий прапор замайорів на флагштоку блокпоста.

Указом Президента України № 747 від 29 вересня 2014 року, "За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", Роман Майстерюк нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). На його честь названо вулицю у м. Кіровограді.

Похований Майстерюк Роман у Кіровограді на Алеї Слави Ровенського кладовища.

Бібліографія

1. Великодній кошик уваги [Текст] // Народне слово. - 2015. - 16 квітня. - С. 1: фото

2. Костенко, Світлана. "А так хочеться жити!" [Текст] / Світлана Костенко // Народне слово. - 2014. - 31 липня. - С. 1, 4: фото.кол.

3. Награды нашли своих героев [Текст] // Первая городская газета. - 2014. - 28 августа. - С. 5

4. Семененко, Вікторія. Жителі Миколаївки просять назвати вулицю ім'ям загиблого героя-земляка [Текст] / Вікторія Семененко // Кіровоградська правда. - 2015. - 15 грудня. - С. 2: фото

5. Смілянець, Альона. У Миколаївці відкрили меморіальну дошку Герою-земляку Роману Майстерюку [Текст] / Альона Смілянець // Зоря. - 2015. - 7 лютого. - С. 1 : фото

Web-ресурси

Кіровоградці прощаються з загиблими воїнами

Майстерюк Роман

Останній бій кіровоградського ротного Майстерюка