Крегул Михайло Васильович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Михайло Васильович Крегул

народився — 14.10.1993
місце народження — – с. Свірневе, Голованівський район, Кіровоградська область
дата смерті — 11.07.2015
місце смерті — м. Горлівка, Донецька область
місце поховання — с. Свірневе, Голованівський район, Кіровоградська область

Михайло Васильович Крегул (14 жовтня 1993, с. Свірневе, Голованівський район, Кіровоградська область – 11 липня 2015, м. Горлівка, Донецька область) – український військовослужбовець, старший солдат Збройних сил України, 34-й мотопіхотний батальйон (57-а окрема мотопіхотна бригада). Учасник російсько-українського військового конфлікту.

Життя і діяльність

Крегул Михайло Васильович народився в селі Свірневе, що на Голованівщині. Навчався в місцевій сільській школі, а після закінчення 9-го класу вступив до Голованівського ПТУ № 38, де здобув спеціальність «водій-електрик». Був призваний до лав Збройних Сил України, і протягом 2011-2012 років проходив строкову службу у Гайсині, Бучі, служив у льотному підрозділі водієм. Після демобілізації Михайло працював на Побузькому феронікелевому заводі.

Внаслідок військових дій на Сході України 31 серпня 2014 року Михайло був мобілізований в 34-й батальйон територіальної оборони Збройних Сил України як старший солдат, механік-водій евакуаційного відділення взводу забезпечення. Два тижні знаходився в м. Кіровограді (тепер – м. Кропивницький), потім у Констянтинівці Донецької області. Згодом М. Крегул служив водієм у місті Дзержинськ.

11 липня 2015 року в ході виконання бойового завдання з перевезення майна взводного опорного пункту (с. Майорськ) поблизу Горлівки Донецької області автомобіль МАЗ-537 підірвався на протитанкових мінах ТМ-62М і в результаті підриву Михайло загинув. Похований Михайло Крегул в рідному селі Свірневе. Без Михайла лишилася дружина та 3-місячна донька.

Нагороди та вшанування

Указом Президента України № 722/2015 від 25 грудня 2015 року, «за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

27 травня 2016 року на фасаді ЗОШ села Свірневе відкрито пам’ятну дошку Михайлу Крегулу.

Пам’ять

Увічнений на меморіалі, побудованому на кошти місцевої громади і відкритому у жовтні 2015 року у смт. Голованівську Кіровоградської області біля храму святого апостола і євангелиста Іоана Богослова Української православної церкви Київського патріархату.

KregulMV2.jpg KregulMV3.jpg

Бібліографія

Вдячна громада – полеглим героям // Вісник Голованівщини. – 2015. – 17 жовтня. – С. 1 Про відкриття пам'ятника землякам, загиблим під час участі в АТО (фото).

Герої всі ті, хто проливав кров за Україну // Вісник Голованівщини. – 2016. – 14 травня. – С. 1 Про святкові урочистості до Дня пам'яті та примирення (фото).

Жалоба за героєм // Вісник Голованівщини. – 2015. – 18 липня. – С. 1 Про Крегула М. В., загиблого учасника АТО.

Захисникам Вітчизни – присвячується // Вісник Голованівщини. – 2015. – 31 жовтня. – С. 2 Про мітинг з нагоди 71-ої річниці визволення України (фото).

Кімнатний, Віктор. Безпорадно рада, або Питання без відповіді / В. Кімнатний // Вісник Голованівщини. – 2016. – 4 червня. – С. 1 Про проблемні питання в Голованівському районі.

На службі українського народу // Вісник Голованівщини. – 2016. – 14 жовтня. – С. 2 Про захисників України з Голованівського району.

Нагорода за мужність // Вісник Голованівщини. – 2016. – 19 березня. – С. 2 Про мітинг з нагоди 72-ої річниці визволення Голованівського району від німецько-фашистських загарбників та посмертну нагороду учасника АТО М. Крегула орденом «За мужність» ІІІ ступеня (фото).

Сесія районної ради // Вісник Голованівщини. – 2015. – 25 липня. – С. 2 Про 38 сесію районної ради шостого скликання та розглянуті на ній питання.

Web-ресурси

Бойовий шлях батальйону.

Герої не вмирають. Сайт Голованівської райдержадміністрації.

Година спілкування «Пам’яті героїв Небесної сотні».

Крегул Михайло Васильович - Блог Голованівської районної бібліотеки для дорослих ім. С. В. Шеврякова.

Крегул Михайло Васильович – Вікіпедія.

Крегул Михайло Васильович – Книга пам’яті полеглих за Україну.

На Кіровоградщині встановили меморіал загиблим героям АТО.

Пантеон 13.04.2014 – 06.11.2017. Поіменний список.