Колечкін Петро Васильович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Петро Васильович Колечкін

Дата народження — 14.09.1932
Місце народження — с. Петрівка, Новоукраїнський район, Одеська область, УРСР (нині Кіровоградська область, Україна)
Дата смерті — 27.01.2009
Місце смерті — м. Кіровоград (нині Кропивницький)
Місце поховання — м. Кіровоград (нині Кропивницький), Лелеківське кладовище

Петро Васильович Колечкін (14 вересня 1932, с. Петрівка, Новоукраїнський район, Одеська область (нині Кіровоградська область) – 27 січня 2009, м. Кіровоград) – лікар, педагог; заслужений вчитель України (1991).

Життя і діяльність

Колечкін Петро Васильович народився 14 вересня 1932 року у с. Петрівка Новоукраїнського району Одеської області (тепер Кіровоградська область).

Його батько, Колечкін Василь Григорович, 1908 року народження, до 1941 року працював заступником директора Петроострівської МТС; мати, Колечкіна (Кареліна) Наталія Петрівна, була колгоспницею. До війни Петро навчався у Петроострівській середній школі Новомиргородського району Кіровоградської області.

У 1941 році хлопець разом з матір’ю евакуювалися до Харківської області; з кінця 1942 до 1943 року знаходилися на окупованій території, а у 1944 році повернулися до рідного села Петрівка Новоукраїнського району Кіровоградської області.

У 1950 році Петро Колечкін вступив на 1 курс Кіровоградської фельдшерсько-акушерської школи, яку закінчив 1954 року з відзнакою, йому була присвоєна кваліфікація фельдшера-акушера.

З 1954 по 1959 рік Петро Васильович працював фельдшером у Кіровоградському обласному протитуберкульозному диспансері.

У 1959 році він вступив до Одеського державного медичного інституту імені М.І. Пирогова – на педіатричне відділення, яке закінчив з відзнакою у 1965 році.

Після закінчення інституту Петро Колечкін повернувся до м. Кіровограда, де у 1965-1969 рр. працював лікарем підліткового кабінету фтізіо-педіатричного відділення Обласного протитуберкульозного диспансеру; у цей період (з липня по грудень 1966 року) підвищив кваліфікацію у Харківському інституті вдосконалення лікарів, де пройшов навчальний цикл з дитячого туберкульозу, який здав на «відмінно».

У 1969-1973 рр. Петро Васильович обіймав посаду завідувача поліклінічного відділення Облтубдиспансеру, у 1973-1975 рр. – завідував оргметодкабінетом закладу.

У березні 1975-го року Міністерство охорони здоров’я України призначило Петра Колечкіна на посаду директора Кіровоградського медичного училища імені Є.Й. Мухіна, яке він очолював до 1997 року, пізніше був викладачем предмета «Організація охорони здоров’я».

Петро Колечкін неодноразово нагороджувався грамотами Міністерства охорони здоров’я України, був членом республіканського наукового медичного товариства фтизіатрів.

За спогадами колег, Петро Васильович, керуючи училищем, постійно дбав про створення та підтримання у педагогічному колективі доброго морально-психологічного клімату, творчої атмосфери, сприяв розкриттю особистості кожного викладача. Директор турбувався про побут студентів, звертав увагу студпрофкому на контроль роботи гуртожитку, вникав у причини незадовільного навчання студентів.

16 травня 1979 Колечкіну П.В. було присвоєно звання відмінника охорони здоров’я; 9 квітня 1985 за багаторічну сумлінну працю він був нагороджений медаллю «Ветеран праці»; 2 грудня 1991 року отримав почесне звання «Заслужений вчитель України».

Петро Колечкін був керівником, в якому поєднувалися високий інтелект, професіоналізм, вимогливість і принциповість з доброзичливістю, розумінням і людяністю.

Бібліографія

Колечкін П. Дев’ять тисяч у білих халатах : Кіровоградському медичному училищу – 50 / П. Колечкін // Кіровоградська правда. – 1979.– 26 травня.

Петро Васильович Колєчкін // Кіровоградський медичний коледж ім. Є. Й. Мухіна : 75 років від дня заснування / Петро Сидоренко, Олена Варава, Петро Максименко. – К. : Здоровья, 2003. – С. 38-41 : фото кол.

Сидоренко П. І. Колечкін Петро Васильович // Медична освіта Кіровоградщини: сторінки історії / П. Сидоренко, С. Присяжнюк. – Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2008. – С. 71 : фото кол.

Web-ресурси

Історія навчального закладу (Кіровоградський медичний фаховий коледж ім. Є. Й. Мухіна)

Кіровоградський медичний коледж імені Є. Й. Мухіна (Вікіпедія)