Капелюха Сергій Вікторович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сергій Вікторович Капелюха

народився — 31 березня 1978 р.
місце народження — м.Знам’янка, Кіровоградська область
дата смерті — 14 листопада 2015р. (помер від поранень)
місце смерті — м. Київ
місце поховання — – м.Знам’янка, Кіровоградська область Васинське кладовище, Алея Слави

Сергій Вікторович Капелюха (31 березня 1978, м. Знам’янка, Кіровоградська область − 14 листопада 2015 (помер від поранеь) – український військовослужбовець, солдат Збройних сил України, кулеметник (53-я окрема механізована бригада). Учасник російсько-української війни.

Життя і діяльність

Капелюха Сергій Вікторович народився 31 березня 1978 року у місті Знам’янка Кіровоградської області. В 1993 році закінчив 9 класів загальноосвітньої школи №4 міста Знам’янка. Здобув спеціальність помічника машиніста електровоза у Знам’янському професійно-технічному училище №12, яке закінчив у 1996 році. У 1996-1999 роках працював слюсарем житлово-експлуатаційної контори у Знам’янському районі Кіровоградської області. Потім поповнив ряди залізничників і працював помічником машиніста електропоїзду. З січня 2001 року продовжив роботу в ТЧ-7 помічником машиніста електровозу. В 2011 році був переведений у службу приміського руху структурного підрозділу РПЧ-9 (рухомої подвижної дільниці) «Одеса – Застава 1» помічником машиніста електропоїзду. Навесні 2015 року добровольцем мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив кулеметником 9-ї механізованої роти 53-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина В0927, міста Сєвєродонецьк/Лисичанськ Луганської області). З 10 липня 2015 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

KapeluhSV2.jpg

13 листопада 2015 року солдат Капелюха був тяжко поранений у бою поблизу селища міського типу Верхньоторецьке Ясинуватського району Донецької області від розриву фугасу, що потрапив в його окоп. Військовослужбовця було доставлено до шпиталю міста Красноармійська (з 2016 року – Покровськ) Донецької області, де лікарі протягом 8 годин боролися за його життя. Але зусилля медиків виявилися марними, 14 листопада солдат Капелюха помер від численних осколкових поранень і кровотечі. Похований на Алеї Слави Васинського кладовища міста Знам’янка. У Сергія Капелюхи залишилися батьки, дружина та неповнолітня донька.

Нагороди

Указом Президента України № 9/2016 від 16 січня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Рішенням Знам’янської міської ради від 18 березня 2016 року №165 присвоєно звання Почесний громадянин міста Знам’янка.

Нагороджений Почесним знаком «150 років з початку будівництва Одеської залізниці (лінія Одеса-Балта)».

KapeluhSV3.jpg

Увічнення пам`яті

У Знам’янці вулицю Залізничну, на якій мешкав Сергій, перейменовано на вулицю Сергія Капелюхи. 10 жовтня 2016 року в місті Знам’янка на фасаді загальноосвітньої школи №4 відкрито меморіальну дошку на честь Сергія Капелюхи та Дмитра Єфремова.

KapeluhSV4.jpg

У 2016 році його ім’ям названо електропоїзд серії ЕР-9р-377 Знам’янської дирекції залізничних перевезень, на якому він працював.

KapeluhSV5.jpg

4 листопада 2016 року в Одесі на території моторвагонного депо «Одесса – Застава 1» (вулиця Овідіопольська Дуга, 6) відкрито пам’ятний знак на честь залізничників, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції, серед яких ім’я Сергія Капелюхи.

Бібліографія

"Вони обіцяли повернутися..." // Знам'янські вісті. – 2016. – 19 жовтня. – С. 1 На будівлі ЗШ № 4 було відкрито меморіальні дошки на честь загиблих героїв АТО С. Капелюхи та Д. Єфремова, які навчалися у цій школі.

Електричка імені Капелюхи : Інформаційний тиждень // Наше місто. – 2016. – 10 листопада. – С. 2. Електропоїзд Знам‘янського депо з написом "Сергій Капелюха" курсує тепер до станцій Помічна та Шевченка.

Життя віддав за жовте поле, синє небо, в запеклому, жорстокому бою... // Сільське життя. – 2015. – 21 листопада. – С. 3 : фото Про загиблого у зоні АТО добровольця із Знам’янки С. В. Капелюху.

Знам'янка осиротіла ще на одного Героя // Знам'янські вісті. – 2015. – 18 листопада : фото.

Знову втрати на Сході // Нова газета. – 2015. – 19 листопада. – С. 1 : фото 18 листопада у Знам‘янці провели в останню путь військовослужбовця Сергія Капелюху, який загинув у зоні АТО.

Куликова, Світлана. Згасле сонечко / Світлана Куликова // Знам'янські вісті. – 2017. – 24 травня. – С. 2 : фото Розповідь про загиблого героя, учасника АТО Сергія Капелюху.

Лутай О. Ціною власного життя / О. Лутай // Сільське життя. – 2016. – 10 грудня. – С. 3 : фото До районного краєзнавчого музею завітала Світлана Леонідівна Капелюха, мама загиблого в зоні проведення АТО Сергія Капелюхи, щоб поділитися спогадами про свого сина та передати фотографії для поповнення музейної експозиції:"Ціною власного життя".

Маринець, Наталка. У Знам’янці на честь загиблого атовця назвали потяг / Наталка Маринець // Кіровоградська правда. – 2016. – 8 листопада. – С. 2 У Знам’янці до Дня залізничника електропотягу № 377 присвоїли ім’я військовослужбовця Сергія Капелюхи, який загинув на сході України.

Маркевич, Вікторія. Електропотяг названо на честь героя-земляка Сергія Капелюхи / Вікторія Маркевич // Знам'янські вісті. – 2016. – 9 листопада. – С. 1 : фото У Знам’янці, на залізничному вокзалі, відбувся багатолюдний мітинг на вшанування пам’яті загиблого героя, колишнього помічника машиніста електропоїзда Сергія Капелюхи. На його честь названо один із електропоїздів.

Нагорода // Знам'янські вісті. – 2016. – 6 лютого. – С. 1 : фото

Олійнічук, Світлана. "Щоб пам’ятали..." / Світлана Олійнічук // Знам'янські вісті. – 2016. – 26 березня. – С. 3 : фото

Ордени "За мужність" посмертно // Нова газета. – 2016. – 21 січня. – С. 1 Президент України підписав Указ про відзначення державними нагородами України військових, які загинули у 2014-2015 роках, захищаючи Україну. Серед 118 воїнів – троє наших земляків.

Плєшкова, Ольга. Сергій любив життя / Ольга Плєшкова // Знам'янські вісті. – 2016. – 30 березня. – С. 2 : фото Розповідь про загиблого героя АТО, Почесного громадянина м. Знам’янка С. Капелюха та його родину.

Філіпенко С. Рішення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Знам’янки" Голому Віктору Анатолійовичу, Цуркану Дмитру Володимировичу, Носковій Катерині Володимирівні, Капелюсі Сергію Вікторовичу - героям-землякам, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність і державний суверенітет України / С. Філіпенко // Знам'янські вісті. – 2016. – 15 квітня. – С. 2

Web-ресурси

Капелюха Сергій Вікторович

Капелюха Сергій Вікторович

У Знам’янці на честь загиблого АТОвця назвали поїзд

Кіровоградщиною курсуватиме електричка названа ім'ям героя

Про відзначення державними нагородами України: указ Президента України № 9 від 16 січня 2016 року

Капелюха Сергій Вікторович