Жук Олег Олегович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Олег Олегович Жук

народився — 8 вересня 1993
місце народження — с. Ромашки, Компаніївський район, Кіровоградська область
дата смерті — 17 лютого 2015
місце смерті — м. Дебальцеве, Донецька область
місце поховання — с. Ромашки, Компаніївський район, Кіровоградська область

Олег Олегович Жук (8 вересня 1993, с. Ромашки, Компаніївський район, Кіровоградська область – 17 лютого 2015, м. Дебальцеве, Донецька область) – український військовослужбовець, старший солдат Збройних Cил України, 17-а окрема танкова бригада. Учасник російсько-української війни.

Життя і діяльність

Жук Олег Олегович народився 8 вересня 1993 року в селі Ромашки Компаніївського району на Кіровоградщині. Ріс у неповній сім’ї, без батька. Закінчив місцеву школу, попутно отримавши посвідчення водія. Саме тому і потрапив на військову службу в Кривий Ріг, де розташувалась танкова бригада. 2 серпня 2014 р. був призваний до лав Збройних Сил України та служив у 17-й окремій Криворізькій танковій бригаді. Так, за волею долі, Олег знову потрапив у свій військовий підрозділ, але не для навчання, а на справжню війну. Якраз тоді відзначив свій 21-й день народження. Його побратими по 116-у екіпажу 9-ї роти 40-го батальйону говорять: «Олежка був справжнім товаришем!».

В ніч на 17 лютого 2015р. під Дебальцевим, коли війська відходили до Артемівська, отримав важке поранення у живіт та ногу. З того часу вважався зниклим безвісти. Тіло Олега опізнали його товариші по службі в Дніпропетровському морзі . Виноградівський сільський голова Наталія Харковець говорить: «Смерть Олега нікого не залишила байдужим. Для нашої громади це дуже велика втрата. Адже всі любили хлопця і до останнього молилися за нього, вірили, що він живий. Важко змиритися із смертю 21 – річної дитини. Його останнє повернення на батьківщину жителі села зустріли на колінах, ридаючи» .

13 березня в переддень 71 – ї річниці визволення краю від німецько – фашистських загарбників на центральній площі селища Компаніївка прощалися з героєм. В траурній церемонії взяли участь голова облдержадміністрації С. Кузьменко, керівники району, делегації територіальних громад на чолі із сільськими головами. Організацію похорону взяли на себе місцева влада та представники громадської благодійної волонтерської організації «Перемога». Траурна панахида за героєм була відслужена в Свято – Покровському храмі. Залишилися мати-інвалід та молодша сестра.

Поховання героя

30-метровий прапор України був розгорнутий перед жалобною ходою. Труну несли через усе селище на руках. Похований у с. Ромашки Компаніївського району Кіровоградської області.

ZhukOO2.jpg

Нагороди

Указом Президента України № 76/2016 від 1 березня 2016 року, "За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Увічнення пам’яті

На фасаді Виноградівської загальноосвітньої школи відкрили пам’ятну дошку загиблому герою АТО: У цей день йому виповнилося б 22 роки… На честь Олега Жука перейменована одна з вулиць села Ромашки, де він народився. Проведено районний турнір пам'яті героя, який стане традиційним і буде проходити 8 вересня в день його народження.

ZhukOO3.jpg ZhukOO4.jpg

Бібліографія

Олег Олегович Жук: Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії.

На сході загинув ще один наш земляк - Олег Жук із Ромашок// Степовий край.-2015.-14 березня. – С.1

Інформаційний тиждень//Наше місто.-2015.-19 березня. – С.1 Танкіст з Виноградівки Компаніївського району загинув 17.02.2015р.

В річницю визволення району в Компаніївці провели в останню путь героя АТО Олега Жука//Степовий край.-2015.-21 березня. – С.1

Футбольний турнір пам'яті воїна – земляка О.Жука//Степовий край. - 22 липня. – С.1

Романенко П. У Винограградівці на фасаді школи відкрили пам’ятну дошку загиблому герою АТО Олегу Жуку: У цей день йому виповнилося б 22 роки…/П.Романенко//Степовий край.-2015.-12 вересня. – С.1

Гуріна, Л. З міст і районів/Лариса Гуріна//Народне слово.-2015.-17 вересня.- С.3 Танкіст з Виноградівки Компаніївського району загинув під Дебальцевим.

Web-ресурси

В зоні АТО загинув танкіст з Кіровоградщини

На Кіроворгадщині попрощалися із танкістом Олегом Жуком (ТСН)

На Кіровоградщині попрощались із танкістом Олегом Жуком

Книга пам'яті загиблих

Відео панахиди за загиблим танкістом з Кіровоградщини (ВІДЕО)

У Компаніївському районі відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО земляку

Погибшие в Новороссии

Олег Жук

Нашелся пропавший танкист

Компаніївка попрощалась із загиблим героєм