Діанов Григорій Юрійович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Григорій Юрійович Діанов

народився — 21.08.1996
місце народження — с. Миколо-Бабанка, Бобринецький район, Кіровоградська область
дата смерті — 31.03.2015
місце смерті — шпиталь Бундесверу м. Ульм (Німеччина)
місце поховання — с. Петровка, Бобринецький район, Кіровоградська область

Григорій Юрійович Діанов (1996-2015) − військовослужбовець, герой АТО. Народився в с. Миколо-Бабанка, Бобринецький район, Кіровоградська область.

Життя і діяльність

Пам`ятаємо тих, хто воював та загинув за єдину Україну
(Книга пам`яті полеглих за Україну)


Діанов Григорій Юрійович народився 21 серпня 1996 в с. Миколо-Бабанка Бобринецького району Кіровоградської області. Мати − Кирило Наталія Володимирівна, батько – Діанов Юрій Михайлович. Походив з багатодітної сім‘ї, мав 2 старших сестри та 2 менших брата. Родина Григорія переїхала спочатку до села Бобринки, а останні два роки проживала у селі Чарівному. В 2014 році закінчив Бобринецьке ПТУ № 32, де здобув професію «Тракторист-машиніст с/г виробництва, слюсар з ремонту с/г техніки». Учні, які з ним навчалися, пам‘ятають його як товариського, доброго, спокійного, здатного відгукнутися на чужу біду. Два місяці працював за спеціальністю, а коли виповнилося 18 років, восени 2014 року пішов добровольцем до лав ЗСУ на контрактній основі, захищати Батьківщину. Службу проходив у Чернігівській військовій частині, вишкіл у навчальному центрі «Десна».

Григорій отримав тяжке поранення в живіт в результаті вибуху поблизу селища Піски (Ясинуватський район) під Донецьком. Поранення було несумісне з життям. Однак хірургам Артемівської лікарні, куди доправили хлопця, вдалося стабілізувати його стан і підготувати до подальшого транспортування в Харків. Харківські медики транспортували Григорія до Київського військового госпіталю. Тяжкий характер травм і ускладнень вплинув на рішення військових медиків скористатися допомогою німецьких лікарів.

20 березня бійця відправили до Німеччини у шпиталь Бундесверу місті Ульм, де він переніс кілька складних операцій. Після операції подзвонив мамі, але вранці 31 березня, незважаючи на кваліфіковану медичну допомогу, Григорій пішов із життя. 15 квітня 18-річного захисника поховали. Григорій Юрійович Діанов наймолодший з тих, кого втратила Бобринеччина під час проведення на сході країни антитерористичної операції.

DianovGY2.jpg DianovGY3.jpg DianovGY4.jpg

Пам’ятна дошка на будинку Бобринецького професійно-технічного училища, де навчався Григорій Діанов

DianovGY5.jpg
На могилі героя

Пам`ять

25 червня 2015 року бобринчани вшанували пам'ять загиблого земляка-військовослужбовця – Григорія Діанова. В цей день на приміщенні Бобринецького професійно-технічного училища, де навчався Григорій Діанов, відкрили пам’ятну дошку на його честь.

Вічна пам`ять герою, що поклав своє життя за Україну!

Бібліографія

Червоняк В. Солдат з Бобринеччини помер у шпиталі Бундесверу / Віталій Червоняк // Честь хлібороба. - 2015. - 4 квітня. - С. 1 : фото

Червоняк В. Поклав життя на вівтар нашої перемоги / Віталій Червоняк // Честь хлібороба. - 2015. - 18 квітня. - С. 1 : фото

Ільєнко М. Григорій віддав своє життя за Україну / М. Ільєнко, Л. Мазурова // Честь хлібороба. - 2016. - 29 березня. - С. 2 : фото

Web-ресурси

Книга пам`яті полеглих за Україну

NEKROPOLE

На Кировоградщине попрощались с 18-летним бойцом

Сайт допомоги сім`ям загиблих учасників АТО. Небесна гвардія

БОБРИНЕЦЬКА МІСЬКА ОБ'ЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА. РІЧНИЦЯ ВТРАТИ ГРИГОРІЯ ДІАНОВА