Вєрємєєв Володимир Григорович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Володимир Григорович Вєрємєєв

народився — 8.11.1948
місце народження — м. Спаськ-Дальній, Приморський край, СРСР

Вєрємєєв Володимир Григорович (8 листопада 1948 р., м. Спаськ-Дальній, Приморський край, СРСР) – спортсмен-футболіст, заслужений майстер спорту СРСР, майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України.


Життя і діяльність

Народився Володимир Вєрємєєв на Далекому Сході у сім’ї військового. Дитячі роки пройшли в Кіровограді, де і прийшло захоплення футболом. Навчався в Кіровоградському педагогічному інституті на факультеті фізичного виховання. Починав кар’єру з кіровоградської «Зірки» в 1962 році. Саме на Кіровоградському стадіоні гру Володимира запримітили, як сьогодні кажуть, селекціонери кількох знаменитих клубів СРСР. Проте двадцятирічний футболіст «дістався» київському «Динамо», яке тоді очолював Віктор Маслов. Восени 1968 року він уперше одяг футболку клубу, за який тоді грали А. Біба, В. Серебряников, В. Мунтян. В «Динамо» В. Вєрємєєву дісталася позиція правого півзахисника, хоча в «Зірці» він певний час грав у нападі. До нової ролі адаптувався досить легко, ставши універсальним гравцем. Як тільки він опинявся біля м’яча, воротарі суперників втрачали спокій та отримували голи. Ці якості Володимира у 1971 році допомогли динамівцям одержати золоті медалі чемпіонату СРСР. Це був перший чемпіонський титул Вєрємєєва. Високий рівень його гри визнали фахівці – за підсумками чемпіонату «десятку» київських динамівців було включено до списку 33-х кращих гравців країни. Наступних два сезони кияни, а з ними і Вєрємєєв, залишався за крок від «золота», здобувши «срібло». В цей час Володимира запрошують до збірної СРСР.

Виступаючи за клубну і збірну команди, Володимир Вєрємєєв не забував і про незакінчену освіту – закінчив Київський інститут фізичної культури.

Особлива сторінка в історії Київського «Динамо» та його ігреків – 1975 рік. Цього року вони виграють Кубок володарів кубків та суперкубок УЄФА! У євро- матчах брав участь і Вєрємєєв, один із лідерів команди. З його допомогою «Динамо» стало чемпіоном ще й у 1977 році, перед цим здобувши «срібло» (1976).

Вєрємєєв був одним із кращих у кожному з чемпіонатів та кубкових турнірів . Десять разів його включали до списку 33-х кращих футболістів. Всього у чемпіонатах Володимир Вєрємєєв провів 310 ігор, забивши 33 голи! За кількістю ігор у «Динамо» він поступається тільки Олегу Блохіну. До речі, ось що Блохін писав про свого партнера по команді: «Вєрємєєв завжди відзначався тонким розумінням гри та високою майстерністю у техніці. У поєднанні з майже фанатичною відданістю футболу це допомагало Вєрємєєву створювати на полі гострі ситуації буквально з нічого. Мені дуже добре гралося з Володею». Найвище досягнення В. Вєрємєєва як гравця національної команди – бронзова медаль Олімпійських ігор у Канаді 1976 року. Останній свій матч за збірну СРСР він провів 31 жовтня 1978 року проти команди Фінляндії. То був його 25-й матч за збірну.

У середині вісімдесятих років у київському «Динамо» відбулася зміна поколінь. Вєрємєєв вирішив закінчити кар’єру гравця. І з 1984року він – один із тренерів «Динамо».

З 1985 по 1991 роки працював директором команди Київського «Динамо», в 1991-1992 рр. - тренер збірної ОАЕ, в 1993 рці - віце-президент «Динамо» (Київ), в 1994-1996 роках - тренер збірної Кувейту, з 1997 - один із тренерів національної збірної України. Після повернення в Україну Валерія Лобановського він став «правою рукою» великого «Лобана», створивши разом суперкомаду, в якій розкрилися і Шевченко, і Ребров, і Ващук і багато інших «зірок».

Володимир Вєрємєєв – один із визначних футбольних стратегів України, підтвердженням чого є звання «Заслужений тренер України». Водночас, він веде активну пропаганду футболу, буваючи в багатьох містах і селах України, в тому числі і в рідному Кіровограді.


Світлини

Veremeev2.jpg

Володимир Григорович Вєрємєєв

Veremeev3.jpg

Володимир Григорович Вєрємєєв сьогодні

Veremeev4.jpg

Валерій Лобановський зі своїм ключовим гравцем та помічникм Владимиром Вєрємєєвим


Veremeev5.jpg

Тренерський штаб "Динамо" 80-х - Валерій Лобановський, Володимир Вєрємєєв, Анатолій Пузач і Віктор Колотов


Veremeev6.jpg

Вєрємєєв із своїм учителем і колегою Валерієм Лобановським

Veremeev7.jpg

Володимир Вєрємєєв подає кутовий

Veremeev8.jpg

У грі за «Динамо»

Бібліографія

Панченко В. Веремєєв Володимир [Текст] : один з найтитулованіших українських футболістів / В.Панченко, Я.Панченко // Народне слово. - 2000. - 18 березня. - С. 4

Полищук С. Владимир Веремеев : " Все начиналось с Пятихаток " [Текст] / С. Полищук // Украина-центр. - 2005. - 4 февраля. - С. 15

Матівос Ю. Кіровоградське тріо: Веремєєв, Євтушенко, Михайлов / Ю. Матівос // Кіровоградська правда. - 2008. - 29 січня. - С. 7


Web-ресурси

Вєрємєєв Володимир Григорович http://uk.wikipedia.org/wiki/Веремєєв_Володимир_Григорович

ВЕРЕМЕЕВ Владимир Григорьевич http://www.klisf.net/gamer581.htm

Сегодня отмечает день рождения Владимир Веремеев http://dynamo.kiev.ua/blog/123875.html

Владимир Веремеев биография http://persones.ru/biography-8457.html

Владимир Веремеев вернулся в киевское "Динамо" http://sport.segodnya.ua/football/vladimir-veremeev-vernulcja-v-kievckoe-dinamo.html

Владимир ВЕРЕМЕЕВ: «Игрока должны просмотреть несколько селекционеров, причем в поединках с сильными командами» http://dynamo.kiev.ua/articles/123881.html