Бранке Володимир Юлійович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Володимир Юлійович фон Бранке

Дата народження — 18 лютого 1856р.
Місце народження — с. Орлова Балка Олександрійського повіту Херсонської губернії (нині Устинівський район Кіровоградської області)
Дата смерті — 22 лютого 1913.
Місце смерті м. Казань, Росія

Володимир Юлійович фон Бранке (18 лютого 1856, с. Орлова Балка Олександрійського повіту Херсонської губернії (нині Устинівський район Кіровоградської області) – 22 лютого 1913, м. Казань, Росія) – міколог, фітопатолог, кандидат лісознавства (1891).


Життя і діяльність

Володимир Юлійович фон Бранке навчався в реальному училищі в Миколаєві, яке закінчив у 1875році. Далі - вступ і навчання в Петровській лісовій академії в Москві, де 1880 року отримав диплом. А згодом, у 1891 році Бранке отримує ступінь кандидата лісознавства. Після закінчення академії служив у Лісовому департаменті. З1884 року працює викладачем, з 1890 - доценом, а потім обіймає посаду професора Інституту сільського господарства і лісництва в Новій Олександрії (м. Пулави, Польща). З 1893 до 1905 року очолював кафедру лісівництва цього ж інституту. Після цього Бранке переїздить до Казані. В цей період він досліджує головні сорти плодових деревних порід, що розводять в Казанській губернії та найважливіші їх хвороби і пошкодження. В 1911 році видає книгу з цієї ж тематики. А в 1912 році Бранке їде до Туркестану досліджувати саксаулові зарості, та цього ж року друком виходить його «Звіт про відрядження в Туркестанський край». Загалом наукові інтереси та дослідження професора фон Бранке лежали в площині питань лісової мікології, фітопатології та паразитарних хвороб деревних порід. Помер Володимир Юлійович фон Бранке 22 лютого 1913 року в Казані, там його і поховано.Пам’ять

Branke.jpg
Володимир Юлійович фон Бранке


Бібліографія

Бранке В.Ю. (фон). Отчет по командировке в Туркестанский край для исследования саксауловых зарослей / В.Ю. Бранке; Г.У.З. и З. Лесной Департамент. - СПб.: Типо-лит. "Якорь", 1912. - 155 с.: 56 л. табл.