Бендеров Максим Васильович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Максим Васильович Бендеров

Дата народження — 6 квітня 1990р.
Місце народження — м. Олександрія Кіровоградської області)
Дата смерті — 15 липня 2014
Місце смерті — смт Ізварине Луганської області


Максим Васильович Бендеров (6 квітня 1990, м. Олександрія Кіровоградської області - 15 липня 2014, смт Ізварине Луганської області) - український спортсмен та військовий, учасник АТО, Герой України.


Життя і діяльність

Герої не вмирають


Максим Бендеров з першого класу займався спортом. Він – багаторазовий чемпіон України і володар чорного поясу з бойового мистецтва “панкратіон”, чемпіон України серед спецпризначенців, працював тренером в Олександрійському міському клубі. Срібний призер Чемпіонату Світу, чемпіон Європи 2007 року, срібний призер Чемпіонату Європи 2006 року, багаторазовий Чемпіон України з Військово-спортивного багатоборства (розділ «бойового багатоборства»), чемпіон України з рукопашного бою. Крім того, виключно на волонтерських засадах тренував дітей-сиріт з Пантаївської школи-інтернату, що за 20 кілометрів від Олександрії. Його учні розповідають, що улюблений тренер не пропустив жодного заняття – добирався до них і в грозу, і в хуртовину, хоч і не мав власного авто.

Служив за контрактом старшим розвідником в Кіровоградському полку спеціального призначення ГУР МО України. Старший розвідник Максим Бендеров, 12-го липня 2014 року, разом із побратимами опинився в оточенні поблизу села Провалля, що поруч із пунктом пропуску Ізварине на українсько-російському кордоні. Кількома днями раніше розвідники отримали бойове завдання: вивести вздовж кордону на нові позиції бійців 72-ї окремої механізованої бригади, разом з якими вже деякий час перекривали шляхи проходження зброї з Росії на Луганщину. Але того разу завдання командування виконано не було. Бійці зрозуміли, що кільце навколо них замкнулося, коли їх почали поливати вогнем з “Градів” і мінометів. Потрапивши під мінометний обстріл терористів Максим Бендеров загинув. Йому було лише 24 роки.

Максима Бендерова поховано 18 серпня 2014 року в його рідному місті Олександрії Кіроворадської області. Максим Бендеров удостоєний ордена “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно). В пам’ять про видатного сина своєї Батьківщини Спортивний комітет України та Федерація панкратіону ухвалили рішення щодо проведення щорічного турніру з панкратіону ім. Максима Бендерова в його рідному місті Олександрії.


Пам’ять

Bendeov1.jpg
Максим Васильович Бендеров

Benderov2.jpg
Прощання з Героєм України Максимом Бендеровим

Benderov3.jpg
Максим Бендеров (ліворуч) з товаришем по службі

Benderov4.jpg
Всеукраїнський турнір ім. Максима Бендерова в м. Олександрія, 2015

Web-ресурси

Герої не вмирають. Максим Бендеров

Герой из Александрии Максим Бендеров