Балога Петро Іванович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Петро Іванович Балога

народився — 2 листопада 1963
місце народження — . Диківка Знам'янський район, Кіровоградська область
дата смерті — 14 березня 2016
місце смерті — с. Невельське, Ясинуватський район, Донецька область
місце поховання — Алея Слави Рівненського кладовища м. Кропивницький

Петро Іванович Балога (2 листопада 1963, с. Диківка, Знам'янський район, Кіровоградська область, – 14 березня 2016, с. Невельське, Ясинуватський район, Донецька область) – старший солдат Збройних сил України, учасник війни на сході України, командир відділення (128-ма окрема гірсько-піхотна бригада).

Життя і діяльність

Балога Петро Іванович – старший солдат, командир 1-го відділення, 1-го взводу механізованого батальйону 128-ої окремої гірничо-піхотної бригади. Народився 2 листопада 1963 року у с. Диківка Знам'янського району Кіровоградської області. Після закінчення школи працював на радіозаводі у Світловодську, відслужив строкову військову службу. Після неї служив у міліції. Навчався у Донецькому інституті внутрішніх справ, який закінчив у 1995 році. Звільнився з міліції за станом здоров'я через травму голови, якої зазнав, затримуючи правопорушника. З 2007 року працював у таксомоторному парку Кропивницького, спочатку охоронцем, потім механіком, начальником майстерні. Влітку 2015 року Петро Балога добровільно прийшов до військкомату, і виявив бажання захищати нашу державу від агресора. Декілька разів чоловікові відмовляли в мобілізації через не надто добрий стан його здоров'я. У липні Петро Балогу призвали до лав збройних сил України. Під час перебування у зоні АТО Петро Іванович виконував бойові завдання поблизу селища Широкого на Луганщині, Щастя, Біловодського, Широкіне, Пісках та брав участь у боях поблизу населеного пункту Невельське на Донеччині. За сумлінне виконання військових завдань неодноразово був нагороджений грамотами, отримав медаль «Захиснику Вітчизни».

14 березня 2016 року під час обстрілу між Мар’їнкою та селищем Піски Донецької області, героїчно обороняючи опорний пункт, у безпосередньому бойовому зіткненні з російськими окупантами, Балога Петро Іванович загинув. Указом Президента України № 522/2016 від 25 листопада 2016 року «за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

По смерті залишилися дружина та син. «Батько мене добре виховував, ми з ним часто їздили на риболовлю, на полювання, він навчив мене їздити на автомобілі, допомогав в усьому» - ділиться спогадами про батька його син В’ячеслав. - У мене про нього лише хороші спогади. Він мене навчив і бджільництву, разом з ним ми працювали на нашій пасіці. Батько дуже любив свого онука Микиту, мого сина, якому зараз два рочки. Часто доглядав за ним, коли ми з дружиною були на роботі. Вони удвох спілкувалися своєю власною мовою, яку лише самі розуміли». «Петро Іванович був найкращим сержантом, вірним побратимом і зразком для всіх товаришів. Він загинув у бою, як достойний того, щоб називатися Героєм. А Героїв ми будемо пам’ятати завжди», – сказав у прощальному слові командир взводу, у якому проходив службу загиблий, його побратим лейтенант Роман Німець.

Пам'ять

25 травня 2017 року у с. Диківка Знам’янського району Кіровоградської області відкрили меморіальну дошку Петру Балозі, учаснику АТО, який загинув 14 березня 2016 року від кулі снайпера. Пам’ятну дошку відкрили на стіні Диківської школи.

BalogaPI2.jpg
Пам’ятна дошка Петру Балозі на стіні Диківської школи

Бібліографія

Книга пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України / М-во оборони України, Нац. військово-історичний музей України. - К.: ЛАТ&К Кн. 2: Запорізька область, Івано-Франківська область, Київська область, місто Київ, Кіровоградська область, Автономна Республіка Крим, Луганська область, Львіська область / упор., ред. Ярослав Тинченко. - 2017. - С. 239

Босько В. М. Історичний календар Кіровоградщини на 2018 рік. Люди. Події. Факти / Володимир Босько; КЗ "КОІППО ім. Василя Сухомлинського". - Історико-краєзнавче вид. - Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2017. - C. 221

Латчук В. Герою АТО - відкрито пам'ятну дошку / Вікторія Латчук // Сільське життя. - 2017. - 27 травня. - С. 1

Новини коротко // Народне слово. - 2016. - 24 березня. - С. 3

Лісниченко Ю. Його загибель має бути недаремною / Ю. Лісниченко // Вечірня газета. - 2016. - 25 березня. - С. 5

Герої не вмирають // Нова газета. - 2016. - 24 березня. - С. 1

Лісниченко Ю. За Україну, за її волю, за народ / Ю. Лісниченко // Вечірня газета. - 2016. - 23 вересня. - С. 6

Вдячні герою-земляку: інформаційний тиждень // Наше місто. - 2017. - 1 червня. - С. 2

Лісниченко Ю. Свої життя віддали за Україну / Ю. Лісниченко // Вечірня газета. - 2018. - 16 березня. - С. 6

Вдячні герою-земляку : інформаційний тиждень //Наше місто. - 2017. - 1 червня. - С. 2

Web-ресурси

Вікіпедія. Балога Петро Іванович


Український меморіал. Балога Петро Іванович


Книга пам`яті полеглих за Україну. Балога Петро Іванович


NEKROPOLE. Петро Балога


ЗНАМ’ЯНСЬКА МІСЬКА РАДА. Балога Петро Іванович


У Кіровограді провели в останню путь бійця 128 гірничо-піхотної бригади Петра Балогу (ФОТО)


На Кіровоградщині відкрили меморіальну дошку герою АТО (ФОТО)