Аліщенко Іван Альбертович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іван Альбертович Аліщенко

народився — 21.02.1980
місце народження – с.Торговиця, Новоархангельський район, Кіровоградська обл.
дата смерті — 18.10.2014
місце смерті - смт Велика Новосілка, Донецька область
місце поховання — с. Торговиця, Новоархангельський район, Кіровоградська область

Іван Альбертович Аліщенко (21 лютого 1980, с. Торговиця Новоархангельський район, Кіровоградська область – 18 жовтня 2014, смт Велика Новосілка, Донецька область) – капітан Збройних сил України, учасник війни на сході України, командир роти (78-й окремий батальйон матеріально-технічного забезпечення).

Життя і діяльність

Аліщенко Іван Альбертович народився 21 лютого 1980 року в с. Торговиця в родині вчителів Альберта Івановича та Надії Георгіївни Аліщенків. В 1986 році пішов у перший клас Торговицької загальноосвітньої школи. Першим вчителем, наставником була його мати – Надія Георгіївна. З п’ятого по дев’ятий клас навчався під керівництвом Демченко Любові Григорівни. В 1994 році закінчив 9 класів. Іван з дитинства мріяв стати військовим і став ним, закінчивши спочатку військовий ліцей, а потім Одеський інститут сухопутних військ. Він наскільки любив свою професію, що рідні і друзі щиро цьому дивувалися. Прощали за недодану ним любов і розуміли його відданість улюбленій роботі батьки. Вони не приховували гордість за сина. З розумінням ставилася до постійної зайнятості чоловіка його дружина Марина. Іван обожнював свою єдину донечку Ангеліну. І радів кожній миті, проведеній з нею. Іван Аліщенко був не лише справжнім офіцером, прекрасним фахівцем, а й гарним сім’янином. Проходив службу у 17 танковій дивізії, у 17 окремій танковій бригаді.

AlishenkoIA2.jpg

З початку літа 2014 року в складі 78 ОБМЗ брав участь в антитерористичній операції. В неповних 35 років солдати називали командира роти «Батя» (позивний), хоча багатьом з них уже було за 40. Неодноразово командир роти зі своїми воїнами потрапляв у складні військові ситуації, в «лапи» сепаратистів, не раз відчували «гуманітарний вантаж російських конвоїв», осколки яких прошивали кабіни бензовозів та військових машин.

Іван Аліщенко загинув 18 жовтня 2014 року під час виконання бойового завдання в смт Велика Новосілка (Донецька область). Жорстока смерть обірвала його життя в 34 роки.

Пам'ять

Похований Аліщенко Іван Альбертович 20 жовтня 2014 року на цвинтарі села Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області.

Бібліографія

Мартинюк Л. Новоархангельщина у жалобі / Л. Мартинюк // Колос. - 2014. - 22 жовтня. - С. 1: фот

Web-ресурси

Книга пам`яті полеглих за Україну. Аліщенко Іван Альбертович

Герої не вмирають. Аліщенко Іван Альбертович

Сайт допомоги сім`ям загиблих учасників АТО. Небесна гвардія

Кіровоградщина пам`ятає… Книга пам`яті. Кіровоградська область

Новоархангельська районна бібліотека

Точка доступу. Керівництво Кіровоградського гарнізону висловило співчуття з приводу загибелі своїх бійців

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Євгена Маланюка

Новоархангельська районна державна адміністрація. Наші герої

Воїнам Кривого Рогу, які віддали життя за Україну