Перімонд Едмонд Густавович

Матеріал з wiki
Версія від 13:58, 18 листопада 2021, створена Wikiuser (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Файл:PerimondEH.jpg|мини|200px|<p style="text-align:center;">'''Едмонд Густавович Перімонд'''</p><p style="text-align:left;"><...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Едмонд Густавович Перімонд

Дата народження — 17.11.1870
Місце народження — м. Єлисаветград, Херсонської губернії (нині Кропивницький)
Дата смерті — 1919

Едмонд Густавович Перімонд (1870; м. Єлисаветград – 1919), архітектор. Випускник Єлисаветградського земського реального училища (1887). За його проектами у Петербурзі збудовано декілька житлових будинків, які визнано пам’ятками архітектури. Автор праці «Краткое описание наиболее типичных элеваторов в Северной Америке, Западной Европе и в России». Представлений у каталозі виставки «Архитекторы-строители Петербурга-Петрограда начала XX века» (1982).

Життя і діяльність

Перімонд Едмонд Густавович народився 17 листопада 1870 року у м. Єлисаветграді у сім’ї гласного Єлисаветградської думи Густава Перімонда, одного з ініціаторів спорудження у місті водогону. У 1887 році Едмонд Перімонд закінчив навчання у Єлисаветградському земському реальному училищі. У 1892 році закінчив Інститут цивільних інженерів. Працював у Санкт-Петербурзі. Член Петербурзького товариства архітекторів, секретар товариства цивільних інженерів. З 1892 по 1898 служив у Технічно-будівельному комітеті при Міністерстві внутрішніх справ. З 1898 викладав в Інституті цивільних інженерів. Очолював кафедру лісового інженерно-будівельного мистецтва і будівельної техніки Лісового інституту, професор. Фахівець з санітарно-технічних питань, один з авторів Охтинського водогону. Брав участь і виступив з доповіддю на Х Міжнародному конгресі гігієни і демографії в Парижі (1900), був учасником Третього Міжнародного Конгресу по заморожуванню у Чикаго (1913). У 1902 на XI з’їзді природознавців і лікарів прочитав доповідь з питань санітарної техніки. У 1913 на п’ятому з’їзді російських архітекторів виступив з доповіддю про особливості американської архітектури. За його проектами у Петербурзі збудовано декілька житлових будинків, які визнано пам’ятками архітектури. Автор праці «Краткое описание наиболее типичных элеваторов в Северной Америке, Западной Европе и в России». Представлений у каталозі виставки «Архитекторы-строители Петербурга-Петрограда начала XX века» (1982).

Бібліографія

Босько, Володимир Миколайович. Перімонд Едмонд Густавович // Історичний календар Кіровоградщини на 2020 рік. Люди. Події. Факти / В. М. Босько ; КЗ «КОІППО ім. Василя Сухомлинського». – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2019. – С. 260-261