Хомчук Олег Васильович

Матеріал з wiki
Версія від 18:15, 5 грудня 2018, створена Wikiuser (обговорення | внесок) (Створена сторінка: [[Файл:KhomchukOV.jpg|мини|200px|<p style="text-align:center;">'''Олег Васильович Хомчук'''</p><p style="text-align:left;"><b>нар...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Олег Васильович Хомчук

народився — 16.06.1988
місце народження — м. Світловодськ, Кіровоградська обл., Україна
дата смерті — 29.08.2014
місце смерті — с. Новокатеринівка, Старобешівський район, Донецька обл., Україна
місце поховання — м. Дніпро, Краснопільський цвинтар

Олег Васильович Хомчук (16 червня 1988, м. Світловодськ, Кіровоградська область – 29 серпня 2014, с. Новокатеринівка, Старобешівський район, Донецька область) – український військовослужбовець, солдат Збройних Сил України, гранатометник (93-я окрема механізована бригада). Учасник російсько-української війни.

Життя та діяльність

Хомчук Олег Васильович народився 16 червня 1988 року в місті Світловодськ Кіровоградської області України. У 2003-му році закінчив 9 класів Світловодської загальноосвітньої школи I-III ступенів №10. Мав хист до музичного мистецтва і був творчою особистістю. Але не встиг отримати музичної освіти і реалізувати свій талант. Після одруження проживав з дружиною та сином у Дніпропетровську. Був мобілізований до Збройних Сил України старшим солдатом на посаду гранатометника 93-ї окремої механізованої бригади.

Загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла «зеленим коридором» – на перехресті доріг із села Побєда до Новокатеринівки, неподалік ставка; тоді ж полягло чимало бійців 93-ї механізованої бригади, зокрема саперне та снайперське відділення.

11 вересня 2014-го ексгумований пошуковцями місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»). Упізнаний за експертизою ДНК. Похований у місті Дніпро на Краснопільському цвинтарі.

Без Олега залишились дружина та маленький син.

Нагороди

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

KhomchukOV2.jpg

Вшанування пам’яті

У Світловодській загальноосвітній школі I-III ступенів №10 встановлена Пам’ятна дошка Олегу Хомчуку, який загинув в зоні проведення антитерористичної операції за незалежність та суверенітет України.

KhomchukOV3.jpg

Бібліографія

Босько В. Історичний календар Кіровоградщини на 2018 рік. Люди. Події. Факти. / В. Босько. – Кропивницький: Імекс ЛТД, 2017. – C. 135

Дроздова Т. Вічна пам’ять Герою – Олегу Хомчуку. /Т. Дроздова // Світловодськ вечірній. – 2015. – 27 серпня. - С. 3

Шаповалова Т. Відкрили пам’ятну дошку на честь Олега Хомчука. / Т. Шаповалова // Світловодськ вечірній. – 2016. – 1 вересня. С.1

Web-ресурси

Хомчук Олег Васильович

Книга Пам’яті. Хомчук Олег Васильович

Вічна пам’ять Герою – Олегу Хомчуку

Олегу Хомчуку відкрили дошку Пам’ яті

Список загиблих в Іловайському котлі

Список зниклих в АТО

Герої АТО

Наші Герої

Всі зниклі в зоні АТО і полонені

Списки зниклих та поранених українців в зоні АТО