Тимохін Володимир Ілліч

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Володимир Ілліч Тимохін

народилася — 19.06.1929
місце народження — с. Дмитрівка (нині Знам'янського району Кіровоградської області)
дата смерті — 16.02.1999
місце смерті — м. Київ
місце поховання — м. Київ, Байковий цвинтар

Тимохін Володимир Ілліч (19 червня 1929, Дмитрівка - 16 лютого 1999, Київ) — український співак (драматичний тенор), народний артист УРСР з 1965 р.


Життя і діяльність

Володимир Тимохін народився 1929 року у Дмитрівці Знам'янського району. Ледь не подався в агрономи, та завдяки участі в художній самодіяльності вирішив стати співаком і вступив до Московської консерваторії. Співав у Ленінграді в театрі опери та балету імені Сергія Кірова, однак рідна земля завжди кликала до себе.

З 1956 року Тимохін — соліст Київської опери й балету (нині Національна опера України імені Тараса Шевченка). У 1978–1987 роках — соліст Укрконцерту.

Одним з перших, хто помітив непересічний талант молодого співака і дав йому надзвичайно високу оцінку, був Іван Сергійович Козловський.

За своє творче життя співак виконав майже всі тенорові партії світової музичної класики. “Травіата”, “Богема”, “Тоска”, “Тарас Бульба”, “Арсенал”, “Запорожець за Дунаєм” - ось далеко не повний перелік опер, в яких Володимир Ілліч співав провідні партії. Критики відзначили, що природа щедро обдарувала його не тільки на диво гарним голосом, а й артистичним хистом. Його учнями були народні артисти України Олександр Дяченко та Михайло Дідик. Його неодноразово запрошували до інших театрів світу, давали високі нагороди, але щоразу Володимир Тимохін повертався в Україну.

Помер співак 16 лютого 1999 року в Києві. Похований на Байковому цвинтарі.


Нагороди

Володимир Ілліч Тимохін був нагороджений другою премією на конкурсі VI Всесвітнього фестивалю молоді та студентів у Москві (1957) та премією на Міжнародному конкурсі вокалістів у Тулузі (1958).

Вшанування пам’яті В Києві, в аудиторії № 28 Київської консерваторії, де працював Володимир Ілліч, встановлено мармурову меморіальну дошку.


Бібліографія

Босько В. Історичний календар Кіровоградщини на 2014 рік. Люди. Події. Факти. - Кіровоград, 2013. - С. 125

Гнидь Б. П. Виконавські школи України. — К.: НМАУ, 2002

Енциклопедія українознавства. У 10-х томах / Головний редактор Володимир Кубійович. — Париж; Нью-Йорк: Молоде життя, 1954—1989. Словникова частина. — Т. 9. — С. 3205

Мистецтво України: Біографічний довідник / Упорядники: А. В. Кудрицький, М. Г. Лабінський. За редакцією А. В. Кудрицького. — К.: «Українська енциклопедія» ім. М. П. Бажана, 1997. — С. 581

Рябошапка Олександр (лауреат краєзнавчої премії ім. В. Ястребова). Пам'ять нас зобов'язує / Олександр Рябошапка // Сільське життя. - 2014. - 31 травня. - С. 6: портр.

Рябцев І. Гордість нації, гордість Кіровоградщини: оперний співак Володимир Тимохін / І.Рябцев // Народне слово. - 1997. - 6 грудня. - С. 4

Українська радянська енциклопедія. В 12-ти томах / За ред. М. Бажана. — 2-ге вид. — К.: Гол. редакція УРЕ, 1974-1985.


Web-ресурси Тимохін Володимир Ілліч http://uk.wikipedia.org/wiki/Тимохін_Володимир_Ілліч

Тимохін Володимир Ілліч. Захоплюючий Київ http://maps.interesniy.kiev.ua/ua/streets/gorodetskogo.../timohin-vladimir-ilich‎