Метлинський Микола Володимирович

Матеріал з wiki
Версія від 13:59, 12 лютого 2021, створена Wikiuser (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Файл:MetlynskyiMV.jpg|мини|200px|<p style="text-align:center;">'''Микола Володимирович Метлинський'''</p><p style="text-...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Микола Володимирович Метлинський

Дата народження — 19.04.1970
Місце народження — смт. Олександрівка, Кіровоградська область, Україна
Дата смерті — 01.06.2018
Місце смерті — м. Дніпро, Україна
Дата поховання — 04.06.2018
Місце поховання — м. Кропивницький, Алея почесних воїнських поховань на Рівнянському кладовищі

Микола Володимирович Метлинський (19 квітня 1970 р., смт. Олександрівка, Кіровоградська область – 1 червня 2018 р. м. Дніпро (помер від поранень) – старший сержант, командир відділення 17-го окремого мотопіхотного батальйону (57-а окрема мотопіхотна бригада).

Життя і діяльність

Метлинський Микола Володимирович народився 19 квітня 1970 року в селищі Олександрівка Кіровоградської області. Закінчивши у 1987 році Олександрівську загальноосвітню школу, вступив до Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування (нині – Центральноукраїнський національний технічний університет). Строкову службу проходив у військово-морських силах. Після проходження служби навчався в Херсонській школі міліції. Працював в органах внутрішніх справ та на м'ясокомбінаті «Ятрань». Мешкав у м. Кропивницький.

Хобі Миколи Володимировича – рок та мотоцикли. Він належав до байкерського руху, був учасником Чигиринської ГО «Вільне Козацтво Холодного Яру».

MetlynskyiMV2.jpg

З початком військових дій на сході, був мобілізований до лав Збройних сил України у 2014 році. Служив на посаді артилерійського розвідника 55-ї артилерійської бригади (воював в районі Авдіївки Донецької області). Демобілізувався. А в 2016 році, коли його донька вирішила піти до лав Збройних сил України та підписала контракт, тоді й Микола Володимирович підтримав її рішення і повернувся до армії. Вони разом служили в 17-у окремому мотопіхотному батальйоні 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Донька – санінструктором, а її батько – командир відділення – головний сержант мотопіхотного взводу мотопіхотної роти. «Це була справжня людина з великої букви. Своїм приходом у 17 батальйон він зумів багато чого змінити на краще. У його руках все просто грало: і зброя, і техніка. Він з честю виконав свій обов’язок», – відзначив у своєму прощальному слові заступник командира бригади, полковник Олександр Щербина.

Вранці 25 травня 2018 року противник, за підтримки танків, атакував опорні пункти поблизу селища Невельське Ясинуватського району. Під час раптового обстрілу Микола, захищаючи доньку Ярославу, накрив її своїм тілом. Їй він врятував життя, але сам зазнав важкого осколкового поранення голови. Того ж дня санавіацією був доставлений в обласну клінічну лікарню ім. Мечникова міста Дніпра. Переніс кілька операцій. Незважаючи на зусилля реаніматологів запустити його серце, цього зробити не вдалося. І в першу ніч літа він залишив цю землю і полинув у вічність.

Поховали Миколу Метлинського 4 червня 2018 року на Алеї почесних воїнських поховань Рівнянського кладовища в місті Кропивницький.

Нагороди

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (23.08.2018 року посмертно)

Пам’ять

На фасаді Олександрівської ЗШ І-ІІІ ст. № 1 «Олександрівське НВО № 1» 12 жовтня 2018 року відкрито меморіальну дошку на честь випускника 1987 року Метлинського Миколи Володимировича, який героїчно загинув у зоні ООС, захищаючи цілісність нашої України.

MetlynskyiMV3.jpg

Бібліографія

Батько прикрив собою дочку : інформаційний тиждень // Наше місто. – 2018. – 7 червня. – С. 2.

Згасла ще одна зірка... // Вперед. – 2018. – 6 червня. – С. 1 : фото

Кропивничани на колінах прощалися із героєм Миколою Метлинським // Вечірня газета. – 2018. – 8 червня. – С. 4

Мельник Петро. Попрощалися з героєм / Петро Мельник // Голос України. – 2018. – 6 червня. – С. 6 : фото

Рыбченков Геннадий. Памяти настоящего Мужчины / Геннадий Рыбченков // Украина–Центр. – 2018. – 7 июня. – С. 3 : фото.

Семенюк Дмитро. Олексій Гора: Перше слово, яке спадає на думку, коли згадую Миколу Метлинського, – це надійність / Дмитро Семенюк // Первая городская газета. – 2018. – 7 июня. – С. 2 : фото.

Сідорова Олена. В обласному центрі попрощалися з бійцем, який ціною власного життя врятував доньку / Олена Сідорова // Кіровоградська правда. – 2018. – 5 червня. – С. 2 : фото

Шверненко О. Прикрив собою доньку й Україну / О. Шверненко // 21-й канал. – 2018. – 7 червня. – С. 2

Шевченко Галина. І тільки поглядом з меморіальної дошки зустрічатиме дітвору... / Галина Шевченко // Вперед. – 2018. – 17 жовтня. – С. 1 : фото

Web-ресурси

Відкриття меморіальної дошки на честь Миколи Метлинського («Вісник Кіровоградщини» – незалежний проект про життя Кіровоградщини очима її мешканців)

Відкриття меморіальної дошки на честь Миколи Метлинського (Сектор освіти Олександрівської районної державної адміністрації)

Метлинський Микола Володимирович (Вікіпедія — Вільна енциклопедія)

Метлинський Микола Володимирович (Книга пам’яті полеглих за Україну)

Нескорені. Дорогою пам’яті (Газета «Час і події»)

У зоні проведення Операції об'єднаних сил (ООС) загинув військовослужбовець Збройних сил України Микола Володимирович Метлінський. (Книга пам’яті України Кіровоградська область)

У Кропивницькому попрощалися з військовим, який загинув, врятувавши життя доньки (Щоденна Всеукраїнська газета «День»)

У Кропивницькому попрощалися з загиблим в зоні бойових дій Миколою Метлинським (Олександрівська районна державна адміністрація Кіровоградської області)