Відмінності між версіями «Бойко Іван Кіндратович»

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: [[Файл:boyko.jpg|мини|230px|<p style="text-align:center;">'''Бойко Іван Кіндратович'''</p><p style="text-align:left;"><b>Дата н...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:boyko.jpg|мини|230px|<p style="text-align:center;">'''Бойко Іван Кіндратович'''</p><p style="text-align:left;"><b>Дата народження</b> — 16 листопада 1922р<br /> <b>Місце народження</b> — с. Андріївка Новомиргородського району Кіровоградської області <br /><b>Дата смерті</b> — 1987р.<br /><b>Місце смерті</b> — м. Новомиргород Кіровоградської області<br />]]</p>
+
[[Файл:boyko.jpg|мини|230px|<p style="text-align:center;">'''Іван Кіндратович Бойко'''</p><p style="text-align:left;"><b>Дата народження</b> — 16 листопада 1922р<br /> <b>Місце народження</b> — с. Андріївка Новомиргородського району Кіровоградської області <br /><b>Дата смерті</b> — 1987р.<br /><b>Місце смерті</b> — м. Новомиргород Кіровоградської області<br />]]</p>
  
  

Версія за 15:52, 9 лютого 2016

Іван Кіндратович Бойко

Дата народження — 16 листопада 1922р
Місце народження — с. Андріївка Новомиргородського району Кіровоградської області
Дата смерті — 1987р.
Місце смерті — м. Новомиргород Кіровоградської області


Іван Кіндратович Бойко (16 листопада 1922, с. Андріївка Новомиргородського району Кіровоградської області – 1987, м. Новомиргород Кіровоградської області) - краєзнавець, бібліотекар, перекладач.


Життя і діяльність

Народився Іван Кіндратович Бойко в мальовничому селі Андріївці в сім’ї колгоспників. Ріс він, як і всі діти в селі: пас корову, гусей, вудив з батьком рибу. Навчався в Златопільській середній школі ім. Івана Франка, що вважалася зразковою. Закінчив школу у 1940 році та вступив до Рівненського військово-артилерійського училища. Провчився там рівно рік до початку війни. Молодих, ще необстріляних, курсантів відправили на передову, де точилися запеклі бої. 28 червня 1941 року вони не змогли прорватися з оточення та потрапили в полон, серед них був і Іван Бойко. Майже всі роки війни провів він на каторзі в Норвегії. Спочатку юнак працював у каменоломнях. Але гарна пам'ять і схильність до мов допомогли йому вижити – Іван швидко оволодів німецькою та норвезькою мовами і його почали використовувати у якості перекладача. До закінчення війни І.К. Бойко працював на цій посаді в посольстві СРСР в Норвегії.

Повернувшись на Батьківщину, І.Бойко працював учителем німецької мови в Липнязькій школі, інспектором в Златопільському райвно. Іван Кіндратович був завідуючим методичним кабінетом, викладачем української мови та літератури. У 1952 заочно закінчив бібліотечний інститут імені Н.К. Крупської в Ленінграді, та з 1953 став завідувачем Новомиргородської районної бібліотеки. На цій посаді Іван Кіндратович почав займатися краєзнавством, написав історію рідного краю. Багато хто називає його літописцем історії Новомиргорода, бо вивчення краєзнавства, на думку багатьох людей, було його основним покликанням. Він написав майже сто статей про відомих земляків, листувався з ними; бібліотека поповнювалася творами письменників-земляків. Брав участь у складанні Української Радянської Енциклопедії (УРЕ).

У 1985 році Івана Кіндратовича було нагороджено орденом Великої Вітчизняної війни II ступеня. Помер І.К. Бойко у зрілому творчому віці на 65-му році життя в 1987 році. 29 січня 2014 року в м. Новомиргород Кіровоградської області відкрили меморіальну дошку на честь вшанування пам’яті свого земляка Івана Кіндратовича Бойка.


Пам’ять

Boyko.jpg
Іван Кіндратович Бойко

Boyko1.jpg
Іван Бойко - курсант Рівненського артилерійського училища

Boyko2.jpg
І.К. Бойко на планірній нараді

Boyko3.jpg
І.К. Бойко серед колег

Boyko4.jpg
В колі сім'ї


Бібліографія

Матівос Ю. Іван Бойко: краєзнавець, поліглот, Людина / Ю. Матівос // Кіровоградська правда. - 2012. - 16 листопада. - С. 9: фото


Web-ресурси

БОЙКО Іван Кіндратович

Бойко Іван Кіндратович – наш видатний земляк