Шершень Андрій Олексійович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Андрій Олексійович Шершень

Дата народження — 22.08.1981
Місце народження — с. Стара Жадова, Сторожинецький р-н, Чернівецька область, Україна
Дата смерті — 29.07.2014
Місце смерті — біля м. Сніжне, Донецька область, Україна
Місце поховання — м. Кропивницький, Рівнянське кладовище, Алея Слави

Андрій Олексійович Шершень (22 серпня 1981 – с. Стара Жадова Сторожинецького р-ну Чернівецької області – 29 липня 2014, м. Сніжне, Донецька область) – військовослужбовець, спецпризначенець, старшина Збройних сил України.

Життя і діяльність

Шершень Андрій Олексійович народився 22 серпня 1981 року в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. У 1985 році він із родиною переїхав на Херсонщину, до села Хлібодарівка Чаплинського району. Андрій закінчив Хлібодарівську загальноосвітню школу у 1999 році, а продовжив навчання у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, на фізико-математичному факультеті. Військову службу розпочав у смт Первомайське АР Крим, у полку спеціального призначення, який 2003 року був передислокований у м. Кіровоград (тепер Кропивницький). Андрій Шершень брав участь у миротворчих операціях в Іраку та Кувейті (2003 – 2004, 2005 роки). Також був учасником міжнародних військово-спортивних змагань підрозділів спеціального призначення. Спортсмен, інструктор зі снайпінгу, займався альпінізмом. Член парашутної команди полку, здійснив понад 200 стрибків на різних видах парашутів з різних типів військово-транспортної авіації. Зробив вагомий внесок у розвиток та покращення бойової підготовки особового складу. Андрій Шершень – заступник командира групи 1-го загону 3-го окремого полку спецпризначення, в/ч А0680. З початком російської збройної агресії проти України брав участь в антитерористичній операції на Сході України. Разом з волонтерами власноруч почав розробляти нову гвинтівку для снайперів.

28 липня 2014 розвідгрупа з 19 військовослужбовців 3-го полку під загальним командуванням підполковника Сергія Лисенка виїхала в район міста Сніжне на спецзавдання з евакуації пілотів збитого літака Су-25. Вони успішно провели операцію з порятунку одного пілота збитого штурмовика і заночували на території покинутої ферми поблизу села Латишеве. Власник ферми 61-річний Микола Бутрименко зустрів військових і запросив їх переночувати в ангарі, а сам виїхав до Сніжного і доніс про це терористам, які приїхали на бронетехніці і оточили ферму 29 липня. В нерівному бою під час прориву загинули 10 спецпризначенців, серед них і Андрій Шершень. 6 серпня 2014 року відбулося поховання Андрія Шершня в м. Кіровоград (тепер Кропивницький). Похований на Рівнянському кладовищі, на Алеї Слави. На Херсонщині залишились батьки Андрія Шершня та дружина з сином.

Нагороди

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі відзначений – нагороджений орденом «За мужність III ступеня» (14.11.2014, посмертно). Рішенням виконкому Кіровоградської міської ради № 399 від 26.08.2014 нагороджений відзнакою «За заслуги» ІІ ступеня (посмертно).

Пам'ять

28 листопада 2014-го у селі Хлібодарівка на фасаді Хлібодарівської ЗОШ урочисто відкрито меморіальну дошку увічнення пам’яті випускника школи Андрія Шершня. Волонтери присвятили Андрію Шершню проект з модернізації снайперської гвинтівки «Рекорд» калібру 7,62 мм. Перші 6 гвинтівок «Шершень» передані 3-му полку спецпризначення.

Бібліографія

Будьте людьми! // Первая городская газета. – 2014. – 7 августа. С. 2

Вербицька А. І знову прощання.../ А. Вербицька // Народне слово. – 2014. – 7 серпня. С. 2

Гуцалюк М. Судять вбивць спецпризначенців. / М. Гуцалюк // Народне слово. – 2018. – 8 лютого. – С. 4

Жилье для семей погибших военных. // Первая городская газета. – 2014. – 30 октября. – С.1

Іванова І. Два дні у жалобі: Кіровоград попрощався з сімома вояками / І. Іванова // Кіровоградська правда. – 2014. – 8 серпня. С. 1, 3

Кучер Я. Співчуття керівного складу Кіровоградського гарнізону родинам загиблих військовослужбовців. / Я. Кучер // Наше місто. – 2014. – 7 серпня. – С. 2

Награды нашли своих героев // Первая городская газета. – 2014. – 28 августа. – С. 5

Они ушли, чтобы жили мы // Первая городская газета. – 2014. – 30 октября. – С.4

Web-ресурси

Андрій Шершень (Time note)

Волонтери вшанували пам'ять про загиблого розвідника Андрія Шершня модернізацією снайперських гвинтівок (Головне управління розвідки Міністерства оборони України)

Герої не вмирають (Бериславська районна державна адміністрація)

ГО “Крик душі” висловив подяку військовослужбовцям АТО, які відстоюють незалежність України. (Бук-Інфо)

“Двічі не вмирати” – свою 54-ту річницю відзначили кропивницькі спецпризначенці (Утренний город)

Список загиблих учасників АТО з Буковини. (Буковина. Чернівецька обласна державна адміністрація)

Трагедія в Латишево, яка забрала життя десятьох спецпризначенців 3-го полку (Громадська варта)

У Кіровограді вшанували пам'ять героїв-земляків, учасників АТО (Перша електронна газета)

У Чаплинському районі відкрили меморіальну дошку увічнення пам'яті Андрія Шершня, який загинув в зоні АТО (Херсонська обласна державна адміністрація)

Шершень Андрій Олексійович (Вікіпедія – вільна енциклопедія)

Шершень Андрій Олексійович (Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова)

Шершень Андрій Олексійович (“Кадет”) (Книга пам'яті полеглих за Україну)