Харлаб Давид Йосипович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Давид Йосипович Харлаб

народився — невідомо
місце народження — невідомо
дата смерті — невідомо
місце смерті — невідомо

Харлаб Давид Йосипович — фотограф, власник фотоательє в місті Єлисаветград, майстер своєї справи, його послуги користувалися великою популярністю на початку ХХ століття

Життя і творчість

Харлаб Давид Йосипович — єлисаветградський фотограф кінця ХІХ початку ХХ століття. Він мав власне фотоательє на вулиці Дворцовій в будинку Гунькової. Це фотоательє було серед кращих в місті. Тут працювали три майстри-фотографи, які за рік виконали вісім тисяч знімків на 6000 рублів. Починаючи з 1896 року, власники єлисаветградських фотоательє домоглися від міської управи дозволу на розміщення рекламних вітрин зі зразками своєї продукції на центральних вулицях міста (Великій Перспективній і Дворцовій). Найпопулярнішим в Єлисаветграді був фотосалон Давида Харлаба. Не випадково, саме його обрали своїм “придворним фотографом” брати Роберт і Томас Ельворті, власники знаменитого заводу з виготовлення землеробських машин і знарядь. Давид Йосипович не лише знімав членів родини Ельворті, а й створював перші рекламні проспекти продукції заводу; у нього охоче фотографувалася місцева знать та єлисаветградські юнкери.

У фондах обласного краєзнавчого музею, приватних колекціях, у багатьох родинах зберігається велика кількість світлин, створених неповторним творчим почерком в єлисаветградському фотосалоні Давида Харлаба. Завдяки їм ми бачимо портрети і групи людей, які давно померли; будівлі, які давно зруйновані, речі, якими ніхто й ніколи не буде користуватися. Так оживають картини минулого, так ми долучаємося до історії.

Галерея світлин представлена з колекції Юрія Володимировича Тютюшкіна — кіровоградського краєзнавця і колекціонера.

Галерея

Білі, білі обличчя у чорній воді,
Неповторні обличчя навік остаються.
На старих фотографіях всі молоді,
На старих фотографіях мертві сміються.

Ліна Костенко.



Бібліографія

Гуріна Л. Пожилая чета с внучкой /Л. Гуріна // Молодіжне перехрестя. - 2008.- №46 (20 листопада).- С.4

Гуріна Л. Молодий чоловік в модній краватці /Л. Гуріна //Народне слово. - 2012.- № 14 (5 квітня).- С.8

Зупинені миттєвості минулого й сьогодення: незабаром 150 років єлисаветградській фотографії. // Народне слово. - 2012.- № 43(11 жовтня).- C. 12

Петраков В. В. Маленький париж. - М.: Пинакотека, 2004, С.30