Бровар Яків Іванович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Яків Іванович Бровар

народився — 29.04.1864
місце народження — с. Капітанівка Новомиргородського району Кіровоградської області
дата смерті — 25.01.1941
місце смерті — м. Ленінград
місце поховання — м. Ленінград, Серафимівське кладовище


Яків Іванович Бровар (29 квітня 1864, с. Капітанівка Новомиргородського району Кіровоградської області (тоді Херсонської губернії) − 25 січня 1941, м. Ленінград, Росія) – живописець, пейзажист.


Життя і діяльність

З 1885 по 1896 роки Яків Бровар навчався в Академії Мистецтв в Петербурзі в пейзажному класі М. К. Клодта. Його наставниками також були І.І. Шишкін і А. Куїнджі, який значно вплинув на формування творчої особистості Якова Бровара. З 1887 року роботи художника демонструвалися на різних виставках (Весняні виставки в Академії мистецтв, виставки Московського товариства любителів мистецтв, Товариства передвижників, Петербурзького товариства художників, Товариства художників та ін.) і були широко відомі любителям пейзажного живопису. У 1894 році удостоєний звання класного художника 2-го ступеня. У 1896 році за пейзаж «Березень в лісі» Яків Бровар удостоївся звання художника . За картину «Старий будинок» отримав премію С. Г. Строганова в1890 році, а в 1905, за пейзаж «Осіння дорога» - премію імені А. І. Куїнджі.

Персональні виставки художника відбулися в Петербурзі у 1908 та 1912 роках..

Я.І. Бровар багато подорожував по країні, збираючи матеріал для пейзажних картин, які потім добре продавалися. Особливо відомим він став своїми роботами в заповідній Біловезькій пущі. Йому вдалося отримати дозвіл малювати в первозданному куточку природи і написати цілий ряд пейзажів цього єдиного в світі місця проживання диких зубрів. У 1911 році Я.І.Бровар їздив у творче відрядження по Сибіру і привіз звідти безліч цікавих пейзажів, що знайомлять нас з дикою красою Байкалу, Забайкалля і Туркестану. У радянський час окрім пейзажів писав жанрові полотна: «У Хібіни везуть стандартні будинки», «Суворов в селі Кончанське», «Толстой в Ясній Поляні» та інші.

Роботи художника зберігаються у Третьяковській галереї, Російському музеї та художніх музеях Києва, Рязані, Самари, Іркутська, Ульяновська та приватних зібраннях.

Яків Іванович Бровар - батько письменниці Анни Мар (1887-1918). Помер художник у Ленінграді 25 січня 1941 року. Похований на Серафимівському кладовищі навпроти церкви


Пам’ять

Anna-Brovars-doughter.jpg

Письменниця Анна Мар (1887-1917) – донька Я.І. Бровара

Brovars grave.jpg

Могила Я.І. Бровара на Серафимівському кладовищі в Петербурзі

Berezy.jpg

«Берези навесні»

Lis-zym.jpg

«Ліс в зимовому вбранні»

Lis-peyzazh.jpg

«Лісовий пейзаж»

Mlrs-hata.jpg

«Малороссійська хата»

Night.jpg

«Місячна зимова ніч»

Autemn.jpeg

«Осінь. Промінь сонячного світла»

Spring.jpg

«Рання весна»

Selo.jpg

«Тиша села взимку»

Hata-lisn.jpg

«Хатинка лісника»

Red-stones.jpg

«Червоні камені на ріці Похабиха»

BP1907.jpg

«Біловезька Пуща», 1907

Pasika1908.jpg

«Пасіка», 1908

Zubry1908.jpg

«Зубри в зимовому лісі», 1909

Web-ресурси

Бровар Яков Иванович http://kupitkartinu.ru/painters/brovar-yakov-ivanovich/

Бровар Яков Иванович (1864 – 1941) http://korners.kiev.ua/russian/painters/283

Бровар Яков Иванович http://rus-gal.ru/author/51

«Женщина на кресте»: Жизнь и судьба Анны Мар http://marie-olshansky.ru/smo/anna-mar.shtml