Гришин Сергій Миколайович

Матеріал з wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сергій Миколайович Гришин

Дата народження — 27.12.1984
Місце народження — м. Кіровоград, Кіровоградська область
Дата смерті — 29.07.2014
Місце смерті — с. Латишеве, Шахтарський район, Донецька область
Місце поховання — м. Кіровоград, Рівненське кладовище, Алея Слави

Сергій Миколайович Гришин (27 грудня 1984, – м. Кіровоград, Кіровоградська область , Українська РСР, СРСР – 29 липня 2014, с. Латишеве, Шахтарський район, Донецька область, Україна) – український військовослужбовець, спецпризначенець, старший солдат Збройних сил України. Загинув у ході антитерористичної операції на сході України. Похований на Рівненському кладовищі у Кропивницькому.

Життя і діяльність

Народився С.М. Гришин у м. Кропивницький (раніше – Кіровоград). Навчався у кіровоградській загальноосвітній школі № 16. Після закінчення школи призваний до лав Збройних Сил України. Проходив строкову армійську службу на посаді водія у м. Шостка на Сумщині.

Після демобілізації, понад 10 років працював у Кіровоградській виправній колонії № 6 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Кіровоградській області. У 2010 році закінчив Кіровоградський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ, де здобув фах юриста.

На початку російсько-української війни 19 березня 2014 року був призваний за частковою мобілізацією. Власноруч відремонтував отриманий у військовій частині «Урал» і на ньому вирушив захищати Батьківщину у званні старшого солдата, водія господарчого відділення роти забезпечення 3-го загону 3-го окремого полку спецпризначення.

29 липня 2014 року 19 бійців 3-го полку спецпризначення з Кіровограда брали участь у рятувальній операції – розшукували в районі села Латишеве Шахтарського району (біля Сніжного) пілота українського літака Су-25, який був збитий проросійськими силами 23 липня. Фермер «Агрофірми імені челюскінців» Микола Бутрименко із села Дмитрівка приязно зустрів військових та запропонував їм переночувати в ангарі його ферми, сказавши, що ніяких військових поблизу немає. Бутрименко до російсько-української війни був депутатом Шахтарської райради Донецької області від Партії регіонів.

Зранку бойовики на бронетехніці з розпізнавальними знаками Збройних Сил України оточили і розстріляли ангар з кулеметів. Частина українських бійців загинула на місці, інші потрапили в полон, кільком вдалося врятуватись. До полону також потрапив льотчик Юрій Шевцов, його було звільнено 2 вересня 2014 року. Згідно з деякими свідченнями, Бутрименко знущався над полоненими, зокрема, бив їх палицею. Доречно повідомити, що у червні 2016 року українські спецпризначенці, ризикуючи своїм життям, затримали Бутрименка в «сірій зоні», поруч із блокпостом сепаратистів на КПВВ «Мар’їнка».

Довгий час про долю водія УРАЛу Гришина було невідомо. Як з'ясувалося пізніше, важкопоранений боєць потрапив у полон і того ж дня помер від поранень. Рештки героя знайдені пошуковцями Місії «Евакуація‒200» («Чорний тюльпан») 6 жовтня 2014 року та ідентифіковані за експертизою ДНК. Разом з Сергієм загинули підполковник С. Лисенко, капітан Т. Карпа, капітан К. Андреєнко, старшина О. Глобенко, старшина А. Шершень, сержант А. Бузуляк, старший солдат Л. Панков, старший солдат Р. Рикалов та старший солдат Я. Шимчик.

5 лютого 2015 року у Кропивницькому прощались з Сергієм Гришиним. Герой похований на Алеї Слави Рівненського кладовища. У Сергія залишились батьки і сестра.

Нагороди

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (17.07.2015, посмертно).

Вшанування пам'яті

8 травня 2015 року у м. Кропивницький на будівлі НВО «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 16 – Дитячий юнацький центр «Лідер» відкрито меморіальну дошку випускнику школи Сергію Гришину.

У м. Кропивницький вулицю Кутузова перейменовано на вулицю Сергія Гришина.

Бібліографія

Гуцалюк Максим. Судять вбивць спецпризначенців / Максим Гуцалюк // Народне слово. – 2018. – 8 лютого. – С. 4 : фото

Зубець Анастасія. Ордени полеглим / Анастасія Зубець // Народне слово. – 2015. – 27 серпня. – С. 2

Іванова Ірина. В обласному центрі прощалися з двома спецпризначенцями : Герої не вмирають! / Ірина Іванова // Кіровоградська правда. – 2015. – 6 лютого. – С. 9 : фото

Інформаційний тиждень // Наше місто. – 2015. – 14 травня. – С. 1

Кучер Я. О. Співчуття керівного складу Кіровоградського гарнізону родинам загиблих військовослужбовців / Я. О. Кучер // Наше місто. – 2015. – 12 лютого. – С. 4

Марина Порошенко на Кіровоградщині: Доступна освіта та мир для країни // Народне слово. – 2018. – 19 квітня. – С. 1,2 : фото. кол.

Місто патріотів над Інгулом // Наше місто. – 2015. – 27 серпня. – С. 1 : фото. кол.

Провели в останню путь // Народне слово. – 2015. – 12 лютого. – С. 5 : фото

Сідорова Олена. Кіровоградці пробігли область від краю до краю, аби вшанувати пам'ять спецпризначенців : Новини коротко / Олена Сідорова // Кіровоградська правда. – 2015. – 5 червня. – С. 4 : фото

Смілянець Альона. Прощалися з Героями / Альона Смілянець // Зоря. – 2015. – 7 лютого. – С. 1 : фото

Web-ресурси

Гришин Сергій Миколайович (Вікіпедія)

Гришин Сергій Миколайович (Книга пам’яті полеглих за Україну)

Гришин Сергій Миколайович (Гуманітарна місія Чорний Тюльпан)

Кіровоград попрощався з героями, які загинули ще влітку (Точка доступу)

Гришин Сергій Миколайович (Сайт допомоги сім’ям загиблих учасників АТО «Небесна гвардія»)